پایگاه خبری هامپوئیل
0

هشدار هواشناسی: بارندگی در اکثر نقاط کشور

هشدار هواشناسی: بارندگی در اکثر نقاط کشور
بازدید 6

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضعیت هوا با اشاره به وضعیت هوای فردا جمعه 25 اسفند اعلام کرد که یک سامانه بارشی جدید از سمت غرب به کشور وارد خواهد شد.

جزئیات وضعیت هوای فردا جمعه 25 اسفند

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، صادق ضیاییان، بر اساس تحلیل های اخیر نقشه های پیش‌بینی هواشناسی، وضعیت هوای فردا جمعه ۲۵ اسفند را به شرح زیر اعلام کرده است. طی ۲۴ ساعت آینده، اکثر نقاط کشور با هوای آرام و افزایش نسبی دما روبرو خواهند شد. همچنین، در شهرهای صنعتی تهران، البرز و اصفهان، به ویژه در ساعات صبح، افزایش آلاینده‌های هوایی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان اظهار داشت: روز جمعه ۲۵ اسفند، یک سامانه بارشی از غرب به کشور وارد خواهد شد که در مناطق شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی و برخی مناطق جنوب غربی کشور، باعث بارش باران خواهد شد.

بارش برف و باران در ارتفاعات کشور 

در ادامه مطلب “وضعیت هوای فردا جمعه ۲۵ اسفند”، ضیاییان اظهار داشت: روز شنبه ۲۶ اسفند، این سامانه بارشی قوی‌تر خواهد شد و در نیمه غربی کشور، بخش‌هایی از استان‌های گیلان و مازندران، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز و تهران، با بارش باران، وزش باد، رگبار و رعدوبرق، و باد شدید موقت روبرو خواهند شد. همچنین، در ارتفاعات، بارش برف نیز پیش‌بینی می‌شود. سپس به تدریج، این سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از دوشنبه

وی بیان کرد: روز یکشنبه، در اکثر مناطق کشور، هوا آرام خواهد بود. اما روز دوشنبه، با ورود یک سامانه بارشی جدید از غرب، بارش در مناطق نیمه غربی کشور آغاز خواهد شد.

وضعیت هوای فردا جمعه 25 اسفند تهران

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *