پایگاه خبری هامپوئیل
0

هشدار هواشناسی: بارش برف و باران در راه است

هشدار هواشناسی: بارش برف و باران در راه است
بازدید 9

کارشناس هواشناسی گفت: موج دوم بارش‌ها از دوشنبۀ هفتۀ آینده آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، کارشناس هواشناسی اعلام کرد که موج دوم بارش‌ها از دوشنبه هفته آینده آغاز خواهد شد. رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات نیز اظهار کرد که از روز شنبه تا اواخر هفته آینده، افزایش نسبی دما برای بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی شده است.

صادق ضیاییان در گفت‌وگو با هامپوئیل، توضیح داد که امروز با فعالیت سامانه بارشی، باران و برف و وزش باد در نیمه‌شرقی و بخش‌هایی از مرکز کشور پیش‌بینی می‌شود، به‌طوری‌که شدت بارش‌ها در جنوب استان سیستان‌ و بلوچستان و شرق هرمزگان خواهد بود. او افزود که به‌تدریج در نوار غربی و جنوبی کشور آسمان صاف خواهد شد.

در مورد وضعیت آب‌وهوا طی ۲۴ ساعت آینده، ضیاییان اظهار کرد که فردا در شرق خراسان رضوی بارش برف ادامه خواهد داشت و در نوار شرقی کشور، وزش باد شدید و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. وی همچنین توضیح داد که روز شنبه در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش باد تداوم خواهد داشت و در نیمه‌غربی کشور، آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

درباره وضعیت هوایی در اواخر هفته، ضیاییان اظهار کرد که در شرق استان‌های کرمان و هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، بارندگی و وزش باد می‌توان مشاهده کرد و در دیگر نقاط، آسمان ابری و رگبار پراکنده باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد که در دوشنبه، در برخی نقاط کشور، ابرناکی و رگبار باران و برف مشاهده خواهد شد. این موج از جنوب‌شرق کشور خارج خواهد شد و در شرق استان‌های کرمان و هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت.

در پایان، ضیاییان توضیح داد که در این روزها در شمال‌شرق، شرق، جنوب‌شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، وزش باد شدید و گاهی خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و در نیمه‌غربی و فردا در نیمه‌شرقی کشور، کاهش دما پیش‌بینی شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر