پایگاه خبری هامپوئیل
0

پیش‌بینی وضعیت جوی برای فردا جمعه 4 اسفند

پیش‌بینی وضعیت جوی برای فردا جمعه 4 اسفند
بازدید 17

به اطلاع می‌رساند که براساس اعلام رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، وضعیت هوای فردا، جمعه چهارم اسفند ۱۴۰۲، همراه با بارش در مناطق شمال غربی کشور خواهد بود.

به گزارش از خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، وضعیت هوای فردا، جمعه 4 اسفند 1402، به این صورت است:

وضعیت هوای فردا جمعه 4 اسفند 1402: ورود سامانه بارشی به کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات درباره وضعیت هوای فردا جمعه 4 اسفند 1402  اعلام کرد که از جمعه (۴ اسفند) و وضع هوایی متفاوتی با آغاز ورود سامانه بارشی به کشور، همراه با بارش باران، برف و وزش باد خواهیم داشت.

افزایش غلظت آلاینده ها و بارش در مناطق صنعتی

صادق ضیاییان با تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی اظهار کرد که در پنجشنبه (۳ اسفند) در کلان شهرهای صنعتی تهران، اصفهان و مرکزی افزایش غلظت آلاینده های جوی و غبار محلی پیش بینی می شود.

در ادامه مطلب «وضعیت هوای فردا جمعه 4 اسفند 1402» به این نکته اشاره کرد که در ارتفاعات البرز نیز رگبار پراکنده باران و برف و وزش باد ممکن است رخ دهد.

وضعیت هوای فردا: آغاز بارش در شمال غرب کشور

وی در ادامه مطلب «وضعیت هوای فردا جمعه 4 اسفند 1402» توضیح داد که در روز جمعه با نفوذ جریانات سرد به قلب سواحل دریای خزر، آغاز بارش باران و برف و وزش باد در گیلان و اردبیل پیش بینی می شود. همچنین در شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

بارش برف و باد شدید در مناطق مختلف

صادق ضیاییان افزود که در روزهای دوشنبه و یکشنبه (۶ و ۷ اسفند)، گستره فعالیت سامانه به تمام کشور می رسد. در بعضی مناطق، از جمله شرق اصفهان و خراسان رضوی، وزش باد شدید و بارش باران و برف پیش بینی می شود.

وی در ادامه مطلب «وضعیت هوای فردا جمعه 4 اسفند 1402» افزود: در نوار شمالی نیز کاهش محسوس دما همراه با بارش برف متراکم انتظار می رود.

وضعیت هوای فردا تهران: افزایش ابری و بارش پراکنده

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات درباره وضعیت هوایی تهران اطلاعاتی ارائه کرد. طبق پیش بینی ها، در روزهای آینده، افزایش ابرها و بارش پراکنده به همراه وزش باد در این منطقه مشاهده خواهد شد.

 افزایش دما و تاثیر بر مراکز استان ها

در پایان مطلب “وضعیت هوای فردا، جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲”، ضیاییان اظهار داشت: به انتظار افزایش دما در بیشتر مناطق کشور تا پایان هفته هستیم. از بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه، کاهش قابل توجه دما، به ویژه در نوار شمالی، پیش بینی می‌شود. امروز هوا در مرکز و شرق خلیج فارس نیز متلاطم است. به این ترتیب، اردبیل با دمای کمینه ۶- و ۷- درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای بیشینه ۲۵ و ۲۶ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان ها خواهند بود.

پیش‌بینی وضعیت جوی برای فردا جمعه 4 اسفند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *