پایگاه خبری هامپوئیل
0

جمعه آفتابی یا بارانی؟ پیش‌بینی هوای فردا در ایران

جمعه آفتابی یا بارانی؟ پیش‌بینی هوای فردا در ایران
بازدید 7

وضعیت هوای فردا جمعه 25 اسفند 1402 با آغاز بارش ها در اقصی نقاط کشور همراه خواهد بود.

وضعیت هوای فردا جمعه 25 اسفند 1402

درباره وضعیت هوای فردا، جمعه 25 اسفند 1402، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات اعلام کرد که با ورود دو سامانه بارشی جدید به کشور، ادامه روند افزایش دما قابل مشاهده است.

صادق ضیائیان با اشاره به آخرین وضعیت جوی در کشور و هوای فردا، جمعه 25 اسفند 1402، طی ۲۴ ساعت آینده اعلام کرد که در بیشتر مناطق کشور، هوا آرام و دما نسبتاً افزایش خواهد یافت، به‌ویژه در شهرهای صنعتی تهران، البرز و اصفهان. همچنین، پیش‌بینی می‌شود که آلاینده‌های جوی در این شهرها افزایش یافته و کیفیت هوا به ویژه در ساعات صبح کاهش خواهد یافت.

ورود سامانه بارشی از غرب وارد کشور

وی اظهار کرد که در روز جمعه، 25 اسفند 1402، سامانه بارشی از سواحل غربی وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، و نیز برخی مناطق جنوب غربی کشور، باعث بارش باران خواهد شد.

رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات اعلام کرد که روز شنبه، سامانه بارشی در نیمه غربی کشور تقویت می‌شود و بخش‌هایی از مرکز استان‌های گیلان و مازندران، و همچنین استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز از جمله قزوین، البرز و تهران، تحت تأثیر قرار گرفته و منجر به بارش باران، وزش باد، باران رگباری، رعد و برق، و وزش باد شدید موقت و در بلندای‌ها به بارش برف خواهد شد.

خروج سامانه بارشی از کشور

ضیائیان اظهار کرد که با پیشرفت روزها، سامانه بارشی به تدریج از کشور خارج می‌شود. وی افزود: در روز یکشنبه، هوا در بیشتر نقاط کشور به حالت آرام می‌رسد و در روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور، بارش‌ها در نیمه غربی کشور شروع می‌شود.

او توضیح داد: حال حاضر آسمان اغلب صاف تا کمی ابری است و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است. گاهی وزش بادی ملایم با دمای بیشینه ۲۲ و کمینه ۷ درجه سانتی‌گراد وجود دارد. در روز جمعه، طی پیشرفت روز، ابرها به تدریج افزایش می‌یابند و از بعد از ظهر بارش‌های پراکنده با دمای بیشینه ۲۳ و کمینه ۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *