پایگاه خبری هامپوئیل
0

امیدی تازه در درمان سرطان مغز: داروی شگفت‌انگیز در راه است

امیدی تازه در درمان سرطان مغز: داروی شگفت‌انگیز در راه است
بازدید 6

پزشکان در تلاش هستند که “داروی حاوی روغن زیتون” قادر باشد به درمان “گلیوبلاستوما”، یک نوع خطرناک از سرطان مغز، کمک کند.

به گزارش خبرنگار سلامت هامپوئیل، میانگین طول عمر بیماران مبتلا به این نوع تومور مغزی حدود هشت ماه است و تا کنون هیچ درمانی موثر برای این حالت وجود ندارد. با این حال، متخصصان انگلیسی به زودی در مرحله سوم کارآزمایی داروی جدیدی که از مشتقات اسید اولئیک، اسید چرب موجود در روغن زیتون، تشکیل شده است، بر روی بیمارانی که به تازگی به این نوع سرطان مبتلا شده اند، آغاز خواهند کرد.

این دارو توانایی تغییر در دیواره‌های سلول‌های تومور را دارد و از رشد و گسترش سرطان جلوگیری می‌کند. دکتر میشل عفیف، مدیر خیریه تومور مغز، اهمیت این پژوهش را به عنوان یک گام مهم در جهت بهبود درمان افراد مبتلا به گلیوبلاستوما بیان کرده و از شروع مرحله سوم آزمایش‌های بالینی روی بیماران خبر داده است. ایشان تأکید داشته‌اند که به دلیل دشواری‌های مرتبط با درمان این نوع سرطان، هر تلاشی که بهبودی در این زمینه به همراه داشته باشد، بسیار ارزشمند است.

نتایج آزمایش‌های اولیه نیز نشان داده‌اند که این داروی خوراکی، که روزی سه بار مصرف می‌شود، بر روی حدود یک چهارم از ۵۴ بیمار شرکت کننده در آزمایش اثر مثبت داشته و یکی از آن‌ها بیش از سه سال زنده ماند. عوارض جانبی متداول این دارو شامل تهوع، استفراغ و اسهال بوده‌اند.

در حال حاضر، مرکز پژوهش سرطان انگلیس در حال اجرای مرحله سوم آزمایش‌های بالینی این دارو روی بیش از ۲۰۰ بیمار است و امیدوارند نتایج این آزمایش‌ها نقل قول شده از بیماران مثل “میشل ترین”، یکی از شاهدان مثبت اثرات این درمان جدید، را تصدیق کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *