پایگاه خبری هامپوئیل
0

بارش‌های سیل‌آسا در راه کدام استان‌ها است؟

بارش‌های سیل‌آسا در راه کدام استان‌ها است؟
بازدید 9

استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و آذربایجان شرقی با بارش تجمعی معادل ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر در هفته جاری پر بارش ترین استان‌های کشور خواهند بود.

به گزارش هامپوئیل به نقل از مؤسسه تحقیقات آب، برای هفته جاری وقوع بارش‌ها در حاشیه دریای خزر و برخی مناطق غرب و شمال غربی کشور مورد انتظار است. در این مناطق کشور، مقادیر تجمعی بارش تا ۵۰ الی ۷۵ میلی‌متر پیش‌بینی‌شده است.

بر اساس تقسیمات حوضه‌های درجه ۱ کشور، حوضه آبریز دریای خزر با مقدار میانگین ۹.۴ میلی‌متر و بیشینه نقطه‌ای ۵۲.۷ میلی‌متر پرباران‌ترین حوضه‌کشور در هفته جاری خواهد بود.

همچنین، حوضه آبریز فلات مرکزی با میانگین بارش ۱.۱ میلی‌متر و بیشینه بارش نقطه‌ای ۱۹.۶ میلی‌متر، به عنوان کم‌باران‌ترین حوضه درجه ۱ کشور شناخته می‌شود.

با توجه به این گزارش، از میان حوضه‌های درجه ۲ کشور، حوضه قره‌سو و گرگان با متوسط بارش ۲۴.۱ میلی‌متر و بیشینه بارش ۵۲.۷ میلی‌متر، به عنوان پرباران‌ترین حوضه درجه دو کشور شناخته می‌شوند.

همچنین، استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و آذربایجان شرقی، با بارش تجمعی معادل ۵۰ تا ۷۵ میلی‌متر در هفته جاری، به عنوان پرباران‌ترین استان‌های کشور شناخته می‌شوند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *