پایگاه خبری هامپوئیل
0

رکوردشکنی ایرانی: گران‌ترین پلاک دنیا به یک خودروی ایرانی تعلق گرفت!

رکوردشکنی ایرانی: گران‌ترین پلاک دنیا به یک خودروی ایرانی تعلق گرفت!
بازدید 10

به گزارش هامپوئیل، شنونده با یک اتومبیل بسیار لوکس از برند رولز رویس آشنا خواهد شد، که دارای گران‌ترین پلاک دنیا با ارزش ۱۵ میلیون دلار می‌باشد و توسط یک تیونر ایرانی تاسیس شده است.

در گزارش‌های خودرویی چند ماه پیش، ثبت یک پلاک متعلق به دبی با قیمت ۵۵ میلیون درهم، معادل حدود ۱۵ میلیون دلار، به عنوان گران‌ترین پلاک دنیا مورد تأیید قرار گرفت. اکنون، شرکت تیونینگ منصوری، که توسط تیونر ایرانی به نام کوروش منصوری تأسیس شده است، با معرفی یک خودروی سفارشی از مدل کالینان از برند رولز رویس، این پلاک چند میلیون دلاری را به خود اختصاص داده است. در ادامه بیشتر با این خودروی لوکس و تیون شده آشنا خواهیم شد.

در نگاه اول به این کالینان سفارشی که با نام LINEA D’ ORO شناخته می‌شود، رنگ بندی آن توجه را به خود جلب می‌کند. نیمه جلویی این اس یو وی لوکس، شامل گلگیرها، درب‌های جلو و آینه‌های بغل را با رنگ فیروزه‌ای فرا گرفته است و از این ناحیه به بعد با ظرافت، رنگ بدنه به مشکی مات تغییر پیدا می‌کند. یکی از جذابیت‌های دیگر در طراحی این خودرو سفارشی، استفاده از کاپوتی از جنس فیبر کربن فورج شده با المان‌های طلایی روی آن است؛ با این حال، در دبی باید آماده باشید تا خودروی لوکس خود را به دیگران نمایش دهید.این ترکیبی از فیبر کربن و المان‌های طلایی، به‌طور مشخص در ناحیه عقب، به ویژه در دیفیوزر و اسپویلر قابل مشاهده است. شیشه‌ها نیز به دلیل حفظ حریم خصوصی، به رنگ دودی شده‌اند؛ چیزی که جزء ضروری برای یک فرد ثروتمند و صاحب گران‌ترین پلاک دنیا محسوب می‌شود! این کالینان تیون شده توسط منصوری همچنین با رینگ‌های مشکی براق مجهز شده است.

در انتها، به طور معمول، نوبت به نماد شناخته شده‌ی برند رولز رویس می‌رسد، که همچنین به نام اسپریت آو اکستاسی (Spirit of Ecstasy) شناخته می‌شود. این نشان در این نسخه سفارشی، در انطباق با طراحی نیمه جلویی با رنگ فیروزه‌ای قرار دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *