پایگاه خبری هامپوئیل
0

معجزه طراحی: زندگی در آپارتمانی به عرض 2.9 متر

معجزه طراحی: زندگی در آپارتمانی به عرض 2.9 متر
بازدید 12

با وجود نمای حداقلی، طراحی IGArchitects به طور یکپارچه محیط بیرون را با درون خانه ادغام می کند و فضای داخلی را با طرحی ملایم میان ساختار بتنی مقاوم سازه برجسته می سازد.

به گزارش هامپوئیل با انتقالی از عصر ایران، در یک محله آرام مسکونی در منطقه کانتو ژاپن، گروه معماری IGArchitects در حال طراحی اقامتگاهی به نام “۲۷۰۰” برای یک زوج جوان است. این خانه، که بر روی یک قطعه باریک از زمین باقی مانده از گسترش جاده ساخته شده است، ابعادش (عرض ۲.۹ متر و عمق ۱۶ متر) را بهینه‌سازی می‌کند تا ارتباط هماهنگی بین محیط داخلی و خارجی را تقویت کند.

سازه مد نظر که توسط هشت ستون پشتیبانی می‌شود، یادآور یک جعبه بتنی است. این طراحی امکان انعطاف‌پذیری در طبقه همکف و حفظ حریم خصوصی در سطح دوم را فراهم می‌کند. با ضلع‌های باز به سمت جنوب، شمال و غرب، نور طبیعی از زوایای مختلف فضای داخلی را فراگیر می‌شود که توسط پنجره‌هایی در هر چهار طرف تسهیل می‌شود.

با وجود نمای حداقلی، طراحی IGArchitects به طور یکپارچه محیط بیرون را با درون خانه ادغام می‌کند و فضای داخلی را با طرحی ملایم میان ساختار بتنی مقاوم سازه برجسته می‌سازد. به محض ورود، طبقه همکف فضایی غارمانند با دیوارهای بلند و ستون‌های با ابهت را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *