پایگاه خبری هامپوئیل
0

تهران در آستانه کاهش دمای محسوس قرار دارد

تهران در آستانه کاهش دمای محسوس قرار دارد
بازدید 7

اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش پراکنده در برخی نقاط استان طی سه‌ روز آینده و کاهش محسوس دما در روز جمعه خبر داد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، بر اساس تحلیل و پیش‌بینی نقشه‌های هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران در سه روز آینده به صورت تناوبی از آسمان صاف تا قسمتی ابری خواهد بود. در برخی ساعات، افزایش ابر، وزش باد، و در برخی نواحی، به‌ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات، بارش پراکنده احتمالی است. به دلیل پایداری نسبی هوا، احتمال انباشت آلاینده‌ها در برخی ساعات و در صورت عدم مهار منابع آلاینده‌ها، کاهش موقتی کیفیت هوا در مناطق شهری و پرتردد ممکن است.

از پنج‌شنبه بعد از ظهر (۱۲ بهمن‌ماه) آسمان به‌تدریج ابری می‌شود و از اواخر وقت تا بعد از ظهر جمعه (۱۳ بهمن‌ماه) در بیشتر نواحی استان بارش برف و باران، همراه با وزش باد و در ارتفاعات بارش برف و رخداد مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود. از ظهر جمعه تا روز شنبه (۱۳ تا ۱۴ بهمن‌ماه) در بیشتر نواحی استان تهران، وزش باد شدید ممکن است و در روز جمعه کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

آسمان شهر تهران در روز‌های آینده، از نیمه‌ابری با احتمال بارش پراکنده آغاز شده و به تدریج افزایش ابر خواهد یافت. در پنج‌شنبه (۱۱ بهمن‌ماه) با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۷ درجه سانتی‌گراد و در روز پنج‌شنبه (۱۲ بهمن‌ماه) در شب با بارش پراکنده و حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین، توچال با کمینه دمای منفی ۱۵ درجه سانتی‌گراد، به‌عنوان سردترین نقطه استان تهران گزارش شده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *