پایگاه خبری هامپوئیل
0

کرایه تاکسی در 1403: سر به فلک یا جیب‌بر؟

کرایه تاکسی در 1403: سر به فلک یا جیب‌بر؟
بازدید 17

پیشنهاد افزایش 45 درصدی کرایه تاکسی از سوی سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران به شورای شهر تهران داده شد است.

به گفتهٔ خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، در شورای شهر تهران، طرحی به منظور افزایش ۴۵ درصدی کرایه تاکسی مطرح شده است، که این خبر از منابع پایگاه خبری هامپوئیل منتشر شده است.

شادی مالکی، سرپرست سازمان تاکسیرانی تهران، اظهار داشته که با توجه به افزایش درخواست‌های حمل و نقل با خودروهای تاکسی در شهر، استفاده از روش‌های سنتی برای مدیریت وضعیت تاکسی‌ها در سطح شهر دیگر ممکن نیست و باید از بسترهای هوشمند برای ساماندهی و نظارت استفاده شود.

او افزود که افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودروهای تاکسی در سال جاری، باعث شده که رانندگان به سمت ارائه خدمات تحت مجموعه شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات هوشمند مسافر متمایل شوند و تعداد آن‌ها بسیار زیاد باشد.

سرپرست سازمان تاکسیرانی تهران اظهار داشت که ممکن است راهی برای ساماندهی تاکسی‌ها به جز هوشمندسازی وجود نداشته باشد. وی اعلام کرد که کرایه تاکسی‌ها باید برخط باشد و برای ۱۶۹ خط، طی دو ماه آینده، نرخ کرایه با استفاده از فرمول نویسی محاسبه‌ای مشخص می‌شود و این فرآیند تا یک ماه آینده کامل می‌شود.

وی افزود که در حال حاضر ۳۴ هزار دستگاه تاکسی خطی در سطح شهر فعالیت می‌کنند و کنترل این تاکسی‌ها به صورت سنتی امکان‌پذیر نیست. به جای آن، کنترل این تاکسی‌ها توسط دوربین‌های پلاک خوان انجام خواهد شد. مالکی همچنین اعلام کرد که بسته‌های تشویقی برای رانندگانی که به صورت تلفنی و گردشی فعالیت می‌کنند، در نظر گرفته شده است و ۸۴۸ دستگاه تاکسی به صورت کمکی در خطوط فعالیت خواهند کرد. اما این اقدام در طول سال به صورت مداوم قابل انجام نیست.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *