پایگاه خبری هامپوئیل
0

اراده راسخ، رمز عبور دروازه‌های موفقیت

اراده راسخ، رمز عبور دروازه‌های موفقیت
بازدید 4

گاهی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که موفقیت به‌آسانی قابل دستیابی است، و بیشتر افراد حتی انتظار دارند که به‌سادگی در زمینه‌ی کاری خود موفق شوند. اما این نادیده گرفتن این حقیقت است که راه به موفقیت، از طریق فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های بسیاری پیچیده می‌گذرد. در مسیر رسیدن به موفقیت، با دشواری‌ها، چالش‌ها و موانع بی‌شماری مواجه خواهید شد.

تصور اشتباهی که از افراد موفق داریم، به‌طور چشمگیری این مسئله را ساده می‌بیند. وقتی به افرادی که به عنوان موفق شناخته می‌شوند نگاه می‌کنیم، دستاوردهای بزرگ آن‌ها را می‌بینیم، اما بسیاری از تلاش‌هایی که برای رسیدن به آن دستاوردها کرده‌اند، پنهان می‌ماند. ما شاهد این هستیم که آن‌ها چه چیزهایی را به دست آورده‌اند، اما از فداکاری‌های آن‌ها کم‌اطلاعیم. حتی از مشکلات و چالش‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو شده‌اند خبر نداریم.

بنابراین، وقتی که در راه رسیدن به موفقیت با سختی و شکست مواجه می‌شویم، اراده‌ی لازم برای ادامه دادن مسیر را نداریم.

ضعف اراده می‌تواند به مشکلی چالش‌برانگیز در مسیر موفقیت تبدیل شود. اگر کسی اراده‌ی قوی نداشته باشد، قدرت ذهنی لازم برای انجام کارهای ضروری و رسیدن به موفقیت را نخواهد داشت.

اراده را می‌توان مانند عضله‌ای ذهنی تصور کرد. اگر به طور مداوم از آن استفاده کنید، به طور خودبخود قوی‌تر می‌شود، اما اگر از آن استفاده نکنید، ضعیف می‌شود و مقاومت در برابر وسوسه‌های کوتاه‌مدت برایتان سخت‌تر می‌شود و ممکن است به‌جای تمرکز بر اهداف بلند‌مدت، تسلیم وسوسه‌های کوتاه‌مدت شوید. به زبان ساده، اراده، قدرت ذهنی افراد برای مقابله با افکار و وسوسه‌هایی است که به تحقق اهدافشان کمکی نمی‌کند.

زمانی که صبح‌ها پس از یک خواب کامل بیدار می‌شوید، عضله‌ی اراده‌تان در حالت بالاترین قدرتش قرار دارد. بنابراین بهتر است کارهای مهم یا کارهایی که نیاز به اراده دارند، را در ساعات ابتدایی صبح انجام دهید.

اگر می‌خواهید عضلات خود را تقویت کنید، باید آنها را بطور مداوم و منظم تمرین دهید. این موضوع برای اراده نیز صادق است، افرادی که به طور مداوم از آن تمرین می‌کنند، قدرت بالاتری برای کنترل خود و دستیابی به اهدافشان دارند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *