پایگاه خبری هامپوئیل
0

جزئیات واریز یارانه نقدی رمضان

جزئیات واریز یارانه نقدی رمضان
بازدید 13

طرح کالابرگ الکترونیکی (فجرانه) برای خانوارهای دهک‌ اول تا هفتم درآمدی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی آغاز شده و از امروز تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

یوسف شعبانی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد که این طرح در جهت حمایت از سبد غذایی خانوارهای دهکده ای از امروز آغاز می‌شود. او افزود: “سرپرستان خانوار با خرید الکترونیک ۱۱ قلم مواد غذایی می‌توانند از هدیه ۲۲۰ هزار تومانی کمک هزینه تشویقی دولت بهره‌مند شوند.”

کالابرگ الکترونیک طرح تشویقی را از کجا بخریم؟

شعبانی اعلام کرد که یارانه تشویقی از بیش از ۱۴۵ هزار فروشگاه در سراسر کشور قابل استفاده است و مشمولان طرح می‌توانند با نصب برنامه و اپلیکیشن «شما» نزدیکترین فروشگاه متصل به طرح را شناسایی کنند. فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای مانند افق کوروش، رفاه، دیلی مارکت، جانبو، گندم و هفت و ۲۰ هزار مغازه نیز به طرح اضافه شده‌اند و امکان خرید غیرحضوری برای کالابرگ از مسیر اسنپ‌مارکت وجود دارد. طبق ادعای مسئولان وزارت رفاه، فاصله هر شخص تا نزدیک‌ترین فروشگاه‌های حاضر در طرح یارانه تشویقی به ۱۵۰ تا ۱۷۰ متر رسیده است.

مهلت استفاده از کالابرگ الکترونیک تا کی خواهد بود؟

طرح کالابرگ الکترونیکی از بهمن امسال تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد و در سه نوبت اعتبار تشویقی جدید به حساب سرپرستان خانوار اضافه می‌شود. اما مهلت استفاده از شارژ تشویقی تا زمان شارژ یارانه جدید خواهد بود. به عنوان مثال، اعتباری که برای سرپرست خانواری در بیستم ماه فعلی شارژ شده، تا زمان شارژ در روز بیستم ماه آتی مهلت استفاده خواهد داشت.

طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک تا کی ادامه دارد؟

یارانه تشویقی از تابستان امسال به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و بحثی درباره اتمام این ماجرا وجود ندارد. اما طرح فجرانه کالابرگ الکترونیکی برای مدت محدودی طراحی شده است و به گفته مسئولان وزارت رفاه، می‌توانیم تا پایان اردیبهشت منتظر تداوم این طرح باشیم.

برای استعلام درآمد خانوار از طریق سامانه مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، ابتدا به آدرس hemayat.mcls.gov.ir مراجعه می‌کنید و گزینه ورود/ثبت نام را انتخاب کرده و اطلاعات مورد نیاز مانند شماره ملی سرپرست خانوار، شماره حساب واریز یارانه، تعداد اعضای خانوار و شماره ملی یکی از اعضای خانوار را وارد می‌کنید. سپس وضعیت یارانه شما مشخص می‌شود و می‌توانید مشخص کنید که آیا مشمول دریافت یارانه نقدی هستید یا خیر.

برای اعتراض به دهک‌بندی درآمد خانوار نیز باید وارد سامانه مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها شده و تمامی اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. اگر مشمول دریافت واریز یارانه هستید، امکان اعتراض وجود ندارد ولی اگر عبارت غیر مشمول را مشاهده کردید، می‌توانید اعتراض خود را ثبت کنید. در صورت وجود مغایرت، می‌توانید گزینه ثبت اعتراض را انتخاب کنید و پس از تکمیل این مراحل، اعتراض شما توسط کارشناسان بررسی خواهد شد.

پرداخت یارانه نقدی از بهمن امسال با زمان‌بندی جدیدی انجام می‌شود. برنامه پرداخت یارانه به این صورت است که بیستم هر ماه یارانه افراد تحت‌پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور واریز می‌شود. بیست و پنجم هر ماه یارانه افراد حاضر در دهک‌بندی درآمدی یک تا سه پرداخت خواهد شد. همچنین، سی‌ام هر ماه موعد پرداخت یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهاست و یارانه دارو و هزینه حمل‌ونقل و ذخیره‌سازی سوخت نیز از ابتدای هر ماه واریز خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *