پایگاه خبری هامپوئیل
0

هک اسنپ فود: ماجرای گروه هکری که اطلاعات کاربران را سرقت کرد

هک اسنپ فود: ماجرای گروه هکری که اطلاعات کاربران را سرقت کرد
بازدید 8

گروه هک IRLeaks به هک اسنپ‌فود پرداخته و در ابتدا به هک سیستم داده‌های تپسی نیز اقدام کرده بود.

به گزارش هامپوئیل و با نقل از اعتماد، گروه هک IRLeaks به تخصص در هک اسنپ‌فود پرداخته و در ابتدا به هک سیستم داده‌های تپسی نیز اقدام نموده بود.

مدیرعامل تپسی در آن زمان اعلام کرده بود که هکرها قصد اخاذی با دسترسی به اطلاعات کاربران دارند و به همین دلیل تپسی همکاری با آن‌ها را انجام نخواهد داد.

به گفته اطلاعیه ارائه شده، پس از عدم توافق با تپسی، گروه هک ایرانی با نام IRLeaks جهت فروش اطلاعات تپسی ۳۵ هزار دلار خواسته بود.

IRLeaks هم اکنون اعلام می‌کند که به هک اسنپ‌فود پرداخته و در ابتدای روز یکشنبه، نمونه‌ای از اطلاعات کاربران اسنپ‌فود را در کانال تلگرامی خود منتشر کرده است. بلافاصله پس از آن، با خواسته‌ی صریح و مستقیم، گروه مبلغ ۳۰ هزار دلار را جهت فروش اطلاعات کاربران اسنپ‌فود مطالبه نموده است.

گروه IRLeaks ادعا می‌کند که با بهره‌گیری از تجربه هک تپسی، پس از نفوذ به سیستم اسنپ‌فود، بدون ارسال هیچ درخواستی، به صورت مستقیم به فروش اطلاعات کاربران پرداخته است.

این گروه پس از عدم توافق با تپسی و شکست در مذاکرات، مبلغ پنج هزار دلار را به عنوان تخفیف برای فروش اطلاعات مشتریان، رستوران‌ها و پیک‌موتوری‌های مرتبط با اسنپ‌فود ارائه داده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *