پایگاه خبری هامپوئیل
0

استعفای معاون اول اژه‌ای پس از افشای فساد فرزندانش: عنوانی از فساد درونی و تصمیمی نمادین

استعفای معاون اول اژه‌ای پس از افشای فساد فرزندانش: عنوانی از فساد درونی و تصمیمی نمادین
بازدید 9

حجت الاسلام مصدق معاون اول قوه قضاییه از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی هامپوئیل، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رییس قوه قضاییه، به‌طور مکرر تأکید داشته است که دستگاه قضایی باید در دوره تحول و تعالی، بدون تبعیض و اغماض، با فساد در همه عرصه‌ها و ساحت‌ها برخورد جدی داشته باشد. در این راستا، پس از تشکیل پرونده ناظر بر اعمال نفوذ در برخی پرونده‌های قضایی که دو تن از فرزندان ذکور دکتر مصدق، معاون اول قوه قضاییه، نیز در زمره متهمان آن هستند، رییس قوه قضائیه بر پیگیری دقیق، قاطع و همه‌جانبه این پرونده تا حصول نتیجه نهایی و صدور حکم قانونی تأکید کرد. همچنین، از ابتدای تشکیل پرونده، شخص آقای مصدق از رویکرد رییس قوه قضائیه در مبارزه بدون تبعیض و اغماض با فساد پیروی نموده است.

دکتر مصدق، به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه اعمال نفوذ یا تأثیرگذاری در پرونده مطرحه و همچنین جلوگیری از سوءاستفاده معاندان و بدخواهان، استعفای خود از سمت معاون اولی قوه قضاییه را تقدیم رییس عدلیه کرد. در متن استعفا مزبور تصریح شده که این مقام مستعفی از ابتدای تشکیل پرونده اتهامی فرزندانش، با احدی از عوامل مرتبط با پرونده اعم از قضات دادسرا و دادگاه هیچگونه ارتباطی نداشته است.

دکتر مصدق در متن استعفایش ضمن تشکر از رییس قوه قضاییه، تأکید کرده است که همواره خود را سرباز کوچک نظام و مقام معظم رهبری “مدظله العالی” می‌داند و در راه آرمان‌های انقلاب اسلامی تا پای جان ایستاده است.

پس از وصول استعفای دکتر مصدق از معاون اولی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رییس قوه قضاییه، ضمن پذیرش این درخواست، نوشت: “اگرچه حضور شما در این منصب، در رسیدگی به پرونده مورد اشاره مدخلیت و تأثیری نداشته و نخواهد داشت، اما با توجه به درخواست حضرتعالی و نکاتی که مطرح کردید، استعفای شما مورد پذیرش قرار می‌گیرد.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *