پایگاه خبری هامپوئیل
0

وارث گرامی، این خبر فوری را برای دریافت حقوقتان بخوانید!

وارث گرامی، این خبر فوری را برای دریافت حقوقتان بخوانید!
بازدید 19

پایگاه خبری هامپوئیل  اعلام کرد: تمامی خدمات مربوط به انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث در ۴ بانک و ۴۴ کارگزاری منتخب به صورت رایگان است و نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست.

وراث سهام عدالت متوفیان پس از مراجعه به درگاه ذینفعان بازار سرمایه با آدرس “ddn.csdiran.ir” و مشخص شدن زمان تشکیل پرونده برای شروع فرایند انتقال سهام متوفیان به وراث، باید به بانک‌های ملی، ملت، پارسیان و تجارت و کارگزاری‌های منتخب از جمله معاملات آرتان، توسعه فردا، آتیه، سهام پژوهان، دانایان پارس، آبتین استاک، توسعه اندیشه دانا، آرمان تدبیر نقش جهان، شاخص سهام، سهم آشنا، ساوآفرین، سرمایه‌گذاری ملی، آراد ایرانیان، فارابی، هامرز، آسمان، نماد شاهدان، آگاه، مبین سرمایه، مفید، نهایت نگر، پویان، هوشمند رابین، شهر، تدبیرگران فردا، کاریزما، اندیشه و بینش پیشرو، بازار سهام، ملل پویا، آرمون بورس، آپادانا، اقتصاد بیدار، خبرگان، کالای خاورمیانه، بانک سامان، رفاه، سپه، پاسارگاد، انصار، تجارت، ملت و پارسیان، ملی و کارآفرین مراجعه کنند.

بر اساس گزارش، با راه‌اندازی سامانه “میراث” در تاریخ ۱۵ آبان ماه سال جاری توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه که با حضور مجید عشقی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه نمایشگاه کیش اینوکس معرفی شد، انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث تسهیل یافت.

همچنین، یکی از وراث که حتماً باید سجامی شده باشد، ابتدا باید به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه با آدرس “ddn.csdiran.ir” وارد شود و سپس با ورود به بخش “امور سهام عدالت متوفی” و وارد کردن کدملی و تاریخ تولد متوفی در بخش “استعلام نوبت تشکیل پرونده”، زمان تشکیل پرونده و نوع دارایی متوفی را کسب کند. سپس پس از تائید زمان تشکیل پرونده، می‌تواند به هر یک از دفاتر کارگزاری و بانک‌های منتخب مراجعه کرده و در نهایت پس از تشکیل پرونده در یکی از دفاتر، امکان پیگیری پرونده از طریق بخش “استعلام وضعیت پرونده” در درگاه یکپارچه برای تمامی وراث، فراهم خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده بر اساس گزارش شامل:

1. تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی.
2. اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت.
3. اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی.
4. در صورت داشتن وصیت‌نامه رسمی، ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت‌نامه.

در بخش دیگر این گزارش آمده است که سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان به منظور ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه است. این سامانه امکان ثبت اطلاعات شما را در یک بار برای همیشه فراهم می‌کند و پس از احراز هویت حضوری و غیرحضوری، قادر به دریافت خدمات بر اساس داده‌های تایید شده می‌باشید.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت‌نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

اخیراً، تمامی خدمات انتقال سهام عدالت به وراث توسط بانک‌ها و کارگزاری‌های منتخب به صورت رایگان بوده و هیچ‌گونه وجهی درخواست نمی‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *