پایگاه خبری هامپوئیل
0

بررسی تاثیر بارش باران بر روحیه و رفتار تهرانی‌ها

بررسی تاثیر بارش باران بر روحیه و رفتار تهرانی‌ها
بازدید 16

تهرانی ها با بارش باران با استقبال بهار می روند. بنابر اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر روز دوشنبه تا روز چهارشنبه هفته جاری با ورود سامانه بارشی به تهران وقوع رگبار و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، سازمان هواشناسی استان تهران اعلام کرد که بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و تحلیل الگوهای هواشناسی، وضعیت آب و هوایی استان تهران امروز (۲۶ اسفند) نیمه ابری تا ابری خواهد بود. این وضعیت همراه با بارش‌های گاه به گاه باران و وزش باد است، و احتمال وقوع رعد و برق نیز وجود دارد.

در روزهای یکشنبه (۲۷ اسفند) و دوشنبه (۲۸ اسفند)، آسمان قسمتی ابری تا نیمه ابری خواهد بود و با افزایش ابر و سرعت وزش باد، به ویژه در بخش‌های غربی و جنوبی و ارتفاعات استان، و در برخی ساعات وزش باد شدید مورد انتظار است.

از بعد از ظهر روز دوشنبه تا روز چهارشنبه (اول فروردین ۱۴۰۳)، با ورود و فعالیت سامانه بارشی به استان، افزایش ابر، بارش رگباری باران گاهی با رعد و برق، و وزش باد شدید در برخی مناطق، به‌ویژه در ارتفاعات، همراه خواهد بود. همچنین در مناطق مستعد، احتمال بارش تگرگ و رخداد مه نیز وجود دارد.

از فردا تا روز دوشنبه، افزایش نسبی دما و در روزهای سه‌شنبه (۲۹ اسفند) و چهارشنبه (اول فروردین ماه ۱۴۰۳) کاهش محسوس دما مورد انتظار است.

با توجه به این گزارش، آسمان تهران در روز فردا (۲۷ اسفند) نیمه‌ابری تا ابری خواهد بود، و در برخی ساعات افزایش سرعت باد و گاهی وزش باد شدید، با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین در روز دوشنبه (۲۸ اسفند)، آسمان ابتدا نیمه ابری و دارای غبار صبحگاهی خواهد بود، سپس به‌تدریج ابری می‌شود و در برخی ساعات رگبار باران نیز پیش‌بینی می‌شود، همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد.

در طول ۲۴ ساعت گذشته، مقاد

یر بارش در ایستگاه‌های میگون ۷.۱ میلیمتر، آبعلی ۵ میلیمتر، دماوند ۳.۱ میلیمتر، شمیرانات-اقدسیه ۲.۴ میلیمتر، ژئوفیزیک تهران ۱.۸ میلیمتر، لواسان ۱.۷ میلیمتر، شرق تهران ۱.۴ میلیمتر، فیروزکوه ۱.۱ میلیمتر و چیتگر ۰.۲ میلیمتر بوده است.

با توجه به گزارش اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با کمترین دمای ۳- درجه سانتیگراد، سردترین نقطه استان تهران در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *