پایگاه خبری هامپوئیل
0

بارندگی و رعد و برق در انتظار ایران

بارندگی و رعد و برق در انتظار ایران
بازدید 17

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جزئیات وضعیت هوای فردا در کشور را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، وضعیت آب و هوای فردا در کشور اعلام شد.

تحلیل وضعیت آب و هوای فردا در کشور به شرح زیر است:

صادق ضیائیان، با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان‌ها، اظهار کرد: دوشنبه (۶ فروردین) در سراسر کشور به‌جز مناطق سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان، بارش باران، گاهی با رعد و برق و همراه با کاهش نسبی دما، و در ارتفاعات و مناطق سردسیر، بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در شمال استان‌های تهران، البرز، قزوین، شرق همدان، مرکزی، غرب قم، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، و فارس، بارش با شدت خواهد بود. همچنین در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی، رگبار و رعد و برق و تگرگ، و در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور، وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود.

ضیائیان افزود: امروز، نفوذ گرد و خاک از کشور همسایه به جنوب غرب کشور و کاهش کیفیت هوا در این مناطق، امری طبیعی است.

وضعیت هوای فردا در کشور سه شنبه

به گزارش رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، وضعیت هوای فردا در کشور مورد بررسی و اظهارات وی به شرح زیر است:

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات اعلام کرد که در اواخر روز فردا، با کاهش آمار ابرها و بارش در کشور، شرایط هوایی بهبود می‌یابد. به تفکیک وضعیت هوایی:

– سه‌شنبه (۷ فروردین)، تنها در نوار شرقی و ارتفاعات البرز، وزش باد و رگبار پراکنده مشاهده خواهد شد. به‌تدریج از بعدازظهر، با گذر متناوب امواج تراز میانی، بارش باران و برف در برخی مناطق شمال غرب کشور آغاز می‌شود.

– چهارشنبه (۸ فروردین)، علاوه بر شمال غرب، در استان‌های واقع در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی نیز بارش، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. این وضعیت هوا در آب و هوای دیماه و مازندران نیز مشاهده خواهد شد.

– پنجشنبه (۹ فروردین)، بارش در اردبیل، سواحل شمالی و خراسان شمالی ادامه دارد. همچنین در غرب، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در تهران و سمنان، برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور، و ارتفاعات شمال خوزستان، ابرناکی و رگبار باران گاهی رعد و برق و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

– در جمعه (۱۰ فروردین)، گستره بارش در دامنه‌های جنوبی البرز، مازندران و گلستان پیش‌بینی می‌شود و شرق دریای خزر مواج خواهد بود.

وی همچنین افزود که در طی دو روز آینده، آسمان تهران فردا (۷ فروردین) صاف تا قسمتی ابری و در بعضی ساعت‌ها با وزش باد شدید، و دماهای حداقل ۶ و حداکثر ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. در چهارشنبه (۸ فروردین)، آسمان کمی ابری تا نیمه ابری، و در بعدازظهر بارش پراکنده، با دماهای حداقل ۷ و حداکثر ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

در پایان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات اظهار کرد که در فردا و پس فردا، بندرعباس با دماهای ۲۹ و ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۲ درجه سانتیگراد پرسردترین مناطق استان کشور هستند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *