پایگاه خبری هامپوئیل
0

غلبه بر ترس: کلیدی برای رسیدن به اهداف و آرزوها.

غلبه بر ترس: کلیدی برای رسیدن به اهداف و آرزوها.
بازدید 6

بزرگترین مانعی که ممکن است سر راه موفقیت قرار گیرد، ترس است. ترس از آن موانعی است که نباید به‌طور غفلت‌آمیز نادیده گرفته شود.

ترس می‌تواند به‌شدت رشد را متوقف کند. این احساس محدودیت می‌آورد و باعث می‌شود که ما به طور قابل توجهی از تلاش برای رسیدن به بلوغ و پیشرفت در زندگی عقب‌نشینی کنیم. این می‌تواند ما را از دنبال کردن رویاهایمان بازدارد. اگر یک رویداد یا چالش به نظر برای ما بسیار خطرناک به نظر بیاید، ممکن است ما در حالت ترس‌زده و بی‌حرکتی باقی بمانیم و به دلیل هراس از روبرو شدن با ترس‌هایمان، رفتارهایی را انتخاب کنیم که انجام کارهای ضروری را مختل می‌کنند.

ترس به شکل‌های گوناگونی می‌تواند موفقیت را مختل کند. گاهی اوقات ما فقط از شکست می‌ترسیم، گاهی از پذیرش پاسخ منفی و بعضی اوقات هم نمی‌خواهیم با چیزی ناشناخته روبرو شویم. اما به هر صورتی، ترس مانع موفقیت می‌شود.

برای پیروی از رویاهایمان باید خطر کنیم. اگر همیشه به همان کارهای قبلی ادامه دهیم، همان نتایج قبلی را دریافت خواهیم کرد.

به طور کلی، ترس پیشرفت ما را محدود می‌کند و یکی از بزرگ‌ترین موانع موفقیت است. ترس، انگیزه‌ی ما برای غلبه بر محدودیت‌ها را خنثی می‌کند و مانع می‌شود تا انسان به آزادی حرکت داشته باشد.

ترس می‌تواند موفقیت را از ما دور نگه دارد. اگر تا کنون نیاموخته‌ایم با ترس‌هایمان روبرو شویم و با آنها مقابله کنیم، باید بدانیم که این یک ضعف جدی است.

ترس از شکست می‌تواند بسیاری از افراد را در مسیر موفقیت فلج کند.

شکست یک مرحله ضروری در مسیر یادگیری است. شکست یک چالش است که ما را به سمت پیشرفت در کارمان تشویق می‌کند. بنابراین، سعی کنید از تک‌تک شکست‌هایتان بیشترین استفاده را ببرید. هرچند زمین خوردن ممکن است دردناک باشد، اما در درازمدت بسیار مفید است، به شرطی که از شکست‌هایتان به‌عنوان یک پله به سوی موفقیت استفاده کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر