پایگاه خبری هامپوئیل
0

هشدار: سفر نوروزی خود را با احتیاط آغاز کنید!

هشدار: سفر نوروزی خود را با احتیاط آغاز کنید!
بازدید 17

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به هشدارهای هواشناسی در خصوص بارش شدید باران، به مردم توصیه کرد که با توجه به شرایط این بارش‌ها از تاریخ ۲۸ اسفند تا یکم فروردین، از سفر خودداری کنند.

با توجه به گزارش خبرنگار انتظامی هامپوئیل، سرهنگ احمد شیرانی در خصوص هشدارهای نارنجی و قرمز اعلامی توسط سازمان هواشناسی که به بارش شدید باران، رعد و برق، و وزش باد شدید اشاره دارد، اعلام کرد که از فردا دوشنبه تا روز چهارشنبه اول فروردین در تمام استان‌های کشور شرایط مناسبی برای سفرهای جاده‌ای ممکن نخواهد بود.

او با اشاره به پنج استانی که بیشترین بارندگی را خواهند داشت، ذکر کرد: بارندگی شدیدترین در روز سه‌شنبه این هفته در استان‌های چهار محال و بختیاری، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان پیش‌بینی شده است که ممکن است منجر به مشکلاتی در وضعیت تردد و ترافیک معابر شهری و بین‌شهری گردد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا افزود: با توجه به همزمانی سفرهای پایان سال و وضعیت جوی، احتمالاً شرایط مساعد و ایده‌آلی برای سفر در جاده‌های کشور وجود نخواهد داشت. در این شرایط، علیرغم حضور گسترده پلیس راهور و سایر سازمان‌های خدماتی و امدادی در ایام نوروز، احتمال اختلال در ترافیک و ترددهای جاده‌ای وجود دارد.

شیرانی به رانندگان توصیه کرد که احتیاط کامل برای رانندگی در این شرایط همراه با کاهش سرعت و افزایش مسافت بیشتر با خودرو جلویی به منظور پیشگیری از حوادث را مدنظر قرار داشته باشند.

وی افزود: همچنین در برخی از استان‌های شرقی کشور احتمال کاهش میدان دید در رانندگی به علت باد شدید و گرد و غبار وجود دارد بنابراین در این جاده‌ها رانندگی با چراغ روشن و کاهش سرعت بسیار حایز اهمیت است.

شیرانی با بیان اینکه طرح نوروزی پلیس در جاده‌های کشور به‌خصوص محورهای کوهستانی و برفگیر با قوت در حال اجراست، گفت: در شرایط زمستانی لازم است رانندگان نیز نکاتی را مدنظر قراردهند، همراه داشتن زنجیرچرخ از سوی رانندگانی که قصد عبور از محورهای برفگیر را دارند، الزامی است و در صورت تشدید بارش برف، ماموران پلیس راه حتما از ادامه مسیر خودروهای فاقد زنجیر چرخ جلوگیری خواهند کرد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور با این شماره تماس گرفته و پیش از شروع سفر با اطلاع از وضعیت راه‌ها، بهترین زمان و مسیر را برای رسیدن به مقصد انتخاب کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *