پایگاه خبری هامپوئیل
0

گروگانگیری کودک در پی رسوایی اخلاقی پدر

گروگانگیری کودک در پی رسوایی اخلاقی پدر
بازدید 9

مردی که نوجوان ۱۴ ساله‌ای را در بازگشت از مدرسه و از مقابل خانه‌شان ربوده بود، انگیزه‌اش از این گروگانگیری را ماجرای ناموسی اعلام کرد و پای پدر کودک را که مقیم آلمان است به میان کشید.

به گزارش هامپوئیل، یک مرد نوجوان ۱۴ ساله را در حال بازگشت از مدرسه و از مقابل خانه‌اش ربود. او انگیزه‌اش را به عنوان گروگان‌گیری با انگیزه ناموسی اعلام کرد و پدر کودک را که در آلمان زندگی می‌کند، به میان کشید.

سرتیپ دوم احمد نگهبان، فرمانده انتظامی مشهد، اظهار کرد: ساعت ۱۷:۲۰ دوم اسفند، نوجوان ۱۴ ساله‌ای که از مدرسه به خانه بازگشته بود، همراه با دوستانش با لباس مدرسه در حال بازی در کوچه بود. هنوز چند دقیقه از بازی آنها نگذشته بود که دو مرد نقابدار از یک خودروی آردی پیش‌زدند و در حالی که دست و پا‌ها و دهان نوجوان ۱۴ ساله را گرفته بودند، او را به داخل خودروی سبز رنگ بردند و راننده نیز فشار دادند.

وی افزود: دوستان “مصطفی-س” که این صحنه را شاهد بودند، هراسان و مضطرب به سمت خانه‌اش دویدند و تجربه آدم‌ربایی مردان نقابدار را به مادر “مصطفی” گزارش کردند. زن جوان که از شنیدن این خبرها لرزه‌ای بر پا شده بود، با پلیس تماس گرفت و جزئیات آدم‌ربایی را شرح داد.

مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: چند دقیقه بعد، خودروهای کارآگاهان پلیس آگاهی وارد خیابان رسالت ۷۲ شدند و تحقیقات خود را در حالی آغاز کردند که زنی از تبعیت افغانستان به شدت دل‌زده و نگرانی از سلامت پسرش بود. اما افسران وارد و آماده با آرامش و اطمینان به او اطمینان دادند که پسرش را به طور سالم به خانواده باز خواهند گرداند.

سرتیپ دوم نگهبان ادامه داد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، یک گروه مشترک از کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد و خراسان رضوی عملیات خود را آغاز کردند. اما به سرعت متوجه شدند که گروگان‌گیران پلاک خودرو را عوض کرده و سرنشینان خودرو نیز پیاده شده‌اند.

وی اضافه کرد: بلافاصله، پلاک خودرو تحت بررسی قرار گرفت و چند شماره‌ی پلاک آن شناسایی شد. با این اطلاعات، خودروهای آردی سبز رنگ تحت مراقبت پلیس قرار گرفتند تا به دام افتادن گروگان‌گیران نقابدار کمک کنند. بعد از آن، با تلاش‌های گسترده، مالک خودروی آردی در منطقه شناسایی شد. اما وقتی متهم به ماموران پلیس توجه کرد، مشخص شد که وی نقش مهمی در آدم‌ربایی نداشته و تنها یک تعمیرکار بود که خودروی خود را به عنوان وام به متهم دیگری داده بود.

سرتیپ دوم نگهبان به مراتب بیشتری اظهار کرد: با تحقیقات بیشتر، مشخص شد که متهم ۲۹ ساله، به نام “بصیر”، به دنبال انتقام از پدر کودک بود که در آلمان زندگی می‌کرد و پشت سر همسرش اظهارات ناپسند داشته بود. بنابراین، او ۲ فرد معتاد را استخدام کرد و هر کدام را برای انتقام یک میلیون پرداخت

کرد تا پسر نوجوان را ربوده و به محل مخفی کنند. سپس، با آمدن خودروی آردی، پسر را به انبار ضایعاتی در روستای فرخد برد.

فرمانده انتظامی مشهد با تقدیر از تلاش‌های همه نیروهای امنیتی که در این عملیات شرکت کردند، به ادامه عملیات برای دستگیری دیگر متهمان اشاره کرد و افزود: این عملیات همچنان ادامه دارد و در تلاش برای به دام انداختن تمام مجرمانی است که در این حادثه شرکت داشتند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *