پایگاه خبری هامپوئیل
0

خبر خوش برای مددجویان: افزایش مستمری بهزیستی و کمیته امداد در سال 1403

خبر خوش برای مددجویان: افزایش مستمری بهزیستی و کمیته امداد در سال 1403
بازدید 15

مبلغ مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در 1403 مشخص شد که از سال آینده واریز می شود.

به گزارش هامپوئیل، حسین رسولی، مدیرکل بهزیستی استان کردستان، اعلام کرد که در سال جاری، ساخت ۵۱ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان کردستان آغاز شده است.

وی اظهار داشت: ساخت مسکن برای افراد محروم و تحت پوشش بهزیستی، به عنوان یکی از نتایج مثبت انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود و در این راستا، بهزیستی استان کردستان برای افراد تحت پوشش، اقداماتی را در جهت احداث واحدهای مسکونی در سراسر استان آغاز کرده است.

به گزارش هامپوئیل، حسین رسولی، مدیرکل بهزیستی استان کردستان، اعلام کرد که در سال جاری، مجموعاً ۵۱ واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش بهزیستی در این استان ساخته شده است و این واحدها به خانوارهایی که دارای دو عضو معلول و بیشتر و بانوان سرپرست خانوار هستند، با مشارکت و کمک‌های بلا عوض بهزیستی واگذار شده است.

وی افزود: در مجموع، برای ساخت این واحدهای مسکونی، مبلغ ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

رسولی بیان کرد: به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ۲۰ واحد مسکونی دیگر برای مددجویان بهزیستی در شهرستان سنندج ساخته و تحویل داده شدند.

وی اظهار داشت: در دهه فجر، ۸۸ پروژه اشتغالزایی و ایجاد اشتغال برای ۹۲ نفر در زمینه‌های مختلف، از جمله مشاغل خانگی، کسب و کار، کارفرمایی و خودفرمایی افتتاح شد که مجموعاً بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۱۳۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارائه شده است.

وی ادامه داد: بعد از افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، مبالغی متناسب با تعداد اعضای خانوارها به صورت زیر تعیین شده است:
– خانواده یک نفره: نزدیک به ۹۸۰ هزار تومان
– خانواده دو نفره: یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
– خانواده سه نفره: یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
– خانواده چهار نفره: دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
– خانواده پنج نفره: نزدیک به ۳ میلیون تومان

این مبالغ به صورت تقریبی بوده و ممکن است با تغییرات ۱۰۰ هزار تومانی همراه باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر