پایگاه خبری هامپوئیل
0

آخرین آمار شهدای جنگ در غزه

آخرین آمار شهدای جنگ در غزه
بازدید 7

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه ۱۴۰۲) تاکنون تعداد شهدای فلسطینی به ۲۷۸۴۰ تن و تعداد مجروحان به ۶۷۸۴۰ تن رسیده است.

به گزارش از خبرنگار بین‌الملل هامپوئیل، وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که در طی ساعات گذشته، رژیم صهیونیستی به ۱۵ مورد کشتار علیه خانواده‌های فلسطینی در نوار غزه دست زده است، که در اثر آن ۱۳۰ تن شهید و ۱۷۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

با توجه به گزارش خبرگزاری فلسطین الیوم، این وزارتخانه در گزارش روزانه خود اعلام کرد که از ابتدای حملات مداوم رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه ۱۴۰۲)، تعداد شهدای فلسطینی به ۲۷۸۴۰ تن و تعداد مجروحان به ۶۷۸۴۰ تن افزایش یافته است.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین تاکید کرده است که در این شرایط، هنوز هم تعداد زیادی از قربانیان زیر آوار یا در جاده‌ها روی زمین قرار دارند و اشغالگران مانع ورود کادرهای امدادی و تیم‌های دفاع مدنی و خدماتی به آنها می‌شوند.

مقاومت فلسطین، به رهبری حماس، در سپیده‌دم هفتم اکتبر، عملیاتی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. این عملیات را کارشناسان یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش “افسانه‌ای” ادعایی آن توصیف می‌کنند.

تجاوزات وحشیانه ارتش رژیم اشغالگر به مناطق مسکونی در نوار غزه از هفتم اکتبر تا ۲۴ نوامبر (سوم آذر) ادامه داشت و پس از یک وقفه یک هفته‌ای، جمعه اول دسامبر، دوباره آغاز شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر