پایگاه خبری هامپوئیل
0

آتش‌سوزی در هتل هما: درگیری با آتش‌نشانان صحت دارد؟

آتش‌سوزی در هتل هما: درگیری با آتش‌نشانان صحت دارد؟
بازدید 17

فاجعه بیخ گوش شهر است. قرعه آتش‌سوزی بعد از گاندی این‌بار به «هتل هما» افتاد و به گفته مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران این هتل «تاییدیه ایمنی ندارد.»

به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، علی نصیری، وضعیت ایمنی ساختمان‌های پایتخت مدت‌هاست مورد بحث قرار گرفته و اقدامات کمتری انجام شده است. او اظهار می‌کند که وضعیت ایمنی در برخی از این ساختمان‌ها بحرانی است.

در سال‌های اخیر، بسیاری از ساختمان‌های ناایمن به حوادثی دچار شده‌اند. آخرین حادثه این دسته، حریق در هتل بیمارستان گاندی بود که مسئولان آن پنج بار اخطارهای ناایمنی را نادیده گرفته و در نهایت، ساختمان مورد نظر به آتش کشید.

همچنین، هتل هما هم از سوی آتش‌نشانان اخطارهایی مبنی بر عدم وجود سیستم‌های اعلان و اطفای حریق دریافت کرده است و باید دستورالعمل‌های ایمنی را اجرا کند. اما گفته می‌شود که مسئولان هتل هنوز اقدامی برای دریافت تاییدیه ایمنی نکرده‌اند.

این مشکلات ایمنی صرفاً مختص هتل‌ها و مهمانسراها نیست، بلکه برخی از ساختمان‌های دولتی و شخصی نیز که روزانه تردد زیادی در آن‌ها صورت می‌گیرد، در وضعیت بحرانی قرار دارند.

بسیاری در فضای مجازی ادعا کرده‌اند که هتل هما دارای ایمنی لازم است و تنها یک حریق جزیی رخ داده است، اما مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران، قدرت‌الله محمدی، اظهار می‌کند که این هتل تاییدیه ایمنی ندارد.

به نظر کارشناسان، مانند بیمارستان‌ها که برای دریافت پروانه باید تاییدیه آتش‌نشانی داشته باشند، بهتر است که میراث فرهنگی هم برای اماکن اقامتی شرط اخذ تاییدیه ایمنی آتش‌نشانی را بگذارد. همچنین، لازم است که خلاهای قانونی برطرف شده و آتش‌نشانی بتواند مراکز ناایمن را پس از بازدید مانند ژاپن پلمب کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *