پایگاه خبری هامپوئیل
0

مژده به مددجویان: مستمری ۳۰ درصد افزایش یافت

مژده به مددجویان: مستمری ۳۰ درصد افزایش یافت
بازدید 11

معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد ضمن تشریح سرانه‌های پرداختی مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۳، از واریزی مستمری در بیستم هر ماه خبر داد.

به گزارش از خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، سعید زارع زاده اظهار کرد که یکی از خدماتی که از سوی دولت به مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی ارائه می‌شود، مستمری ماهیانه است که جدا از یارانه به مردم پرداخت می‌شود. وی افزود: امسال با همکاری دولت و مجلس، مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با یک افزایش ۳۰ درصدی پرداخت می‌شود.

زارع زاده بیان کرد که افزایش مستمری در سال ۱۴۰۲ با ۴۰ درصد و در سال ۱۴۰۱ با رشد ۲۰ و ۳۰ درصدی همراه بوده است، و در کل، مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۳ نسبت به آغاز دولت، ۱۸۶ درصد افزایش داشته است که این افزایش بیشتر از نرخ تورم بوده است.

همچنین، معاون برنامه‌ریزی و بودجه کمیته امداد سرانه‌های پرداختی مستمری را شرح داد و اعلام کرد: بر این اساس، خانوارهای یک نفره ماهیانه یک میلیون تومان، ۲ نفره یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان، ۳ نفره ۲ میلیون تومان، چهار نفره ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و خانواده‌های پنج نفره و بالاتر سه میلیون و ۱۵۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات مثبت، تقدم کمک به محرومان است و مستمری‌ها از اسفندماه هر سال، بیستم هر ماه به حساب مددجویان واریز می‌شود. شب گذشته با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، مستمری‌ها به حساب جامعه هدف واریز شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *