پایگاه خبری هامپوئیل
0

فردا سالروز ولادت چه کسی است؟

فردا سالروز ولادت چه کسی است؟
بازدید 5

فردا، یعنی سه شنبه هفتم فروردین ۱۴۰۳، جشن ولادت کهربا، یا همان امام محمد باقر علیه السلام است. او پنجمین امام شیعیان و پسر امام زین العابدین (ع) می‌باشد. به این مناسبت، مردم در سراسر جهان اسلام و به ویژه شیعیان، با برگزاری مراسم‌ها، جشن‌ها و برنامه‌های خاص، ولادت این امام بزرگ را جشن می‌گیرند و از معارف و آثار او برای زندگی معنوی و اخلاقی خود بهره‌مند می‌شوند.

فردا سه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳ ولادت کیست؟

روز سه شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۳ همزمان با پانزدهم ماه مبارک رمضان، آغاز جشن ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام است.

ولادت امام حسن مجتبی(ع)

در سال سوم هجرت، در شب نیمه‌ی ماه مبارک رمضان – که یکی از برترین ماه‌های خداست – خانه امیرالمؤمنین و حضرت فاطمه علیهماالسلام میزبان ظهور مولود مبارکی شد که شادی را به همراه خود به خانه وحی آورد. در این شب پربرکت، حضرت امام حسن علیه السلام، سبط اکبر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم، چشم به این جهان گشود و شهر مدینه را با نور خود روشنایی بخشید.

مژده میلاد

وقتی امام حسن علیه السلام به دنیا آمد، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم در سفر بودند و امیرالمؤمنین و حضرت فاطمه علیهماالسلام به انتظار بازگشت ایشان بودند. پس از بازگشت از سفر، پیامبر ابتدا همانند همیشه به خانه فاطمه علیهاالسلام رفتند. هنگامی که ایشان خبر تولد فرزند را به ایشان دادند، شادمانی حضورشان را فرا گرفت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *