پایگاه خبری هامپوئیل
0

باند بزرگ قاچاق تریاک در تهران منهدم شد؛ کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر

باند بزرگ قاچاق تریاک در تهران منهدم شد؛ کشف ۳۰۰ کیلوگرم مواد مخدر
بازدید 24

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از کشف ۳۰۰ کیلوگرم تریاک از بار ضایعات آهن یک کامیون در تهران خبر داد و گفت: در این رابطه یک سوداگر مرگ دستگیر شد.

با توجه به گزارش هامپوئیل، سرهنگ حسین باباپور در توضیح این حادثه اعلام کرد: با اقدامات پیچیده‌ای در حوزه اطلاعاتی و پلیسی، ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تحت عنوان فاتب، توانستند فعالیت قاچاقچیان مجرم مواد مخدر را کشف کنند. این فعالیت قاچاقی زیر پوشش حمل و نقل بار ضایعات آهن توسط یکی از قاچاقچیان سابقه‌دار انجام می‌شد.

به گفته او، با ادامه تحقیقات، مشخص شد که متهم با استفاده از یک دستگاه کامیون، مقدار قابل توجهی تریاک را در بین بار ضایعات آهن بارگیری و پس از مخفی کردن آن، قصد داشت این محموله را به شکل خرده‌فروشی به تهران منتقل و توزیع کند. سرهنگ باباپور افزود: پس از جمع‌آوری اطلاعات، پرونده به مرجع قضایی ارجاع داده شد و دستور دستگیری راننده و توقیف خودرو صادر شد.

ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با هماهنگی‌های لازم، به رصد و پایش کامیون‌ها و مکان‌های تردد احتمالی متهم پرداختند. بعد از مدتی پایش دقیق و گشت‌زنی در محورهای مواصلاتی تهران، کامیون مورد نظر در یکی از محورها مشاهده و توقیف شد و راننده آن دستگیر شد.

سپس در بررسی بارنامه خودرو، ۳۰۰ کیلو تریاک در لابلای بار ضایعات آهن کشف شد. باباپور بیان کرد: متهم پس از اعتراف به جرم خود به مقامات قضایی تحویل داده شد.

به علاوه، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اعلام کرد که بیش از ۸۵ هزار قلم نوشت افزار قاچاق نیز کشف شده است، با ارزش کلی بیش از ۱۵ میلیارد ریال. این کشفات نشان دهنده فعالیت قاچاقی گسترده در مناطق مختلف تهران است.

به طور جداگانه، سرهنگ مهدی افشاری اعلام کرد که با اقدامات فنی و پلیسی، ماموران به کشف یک انبار قاچاق کالا در منطقه‌ی خیابان شهید رجایی پرداختند. این انبار شامل مقادیر قابل توجهی کالای خارجی بود که قصد داشتند توسط رانندگان خودروهای شوتی به مکان مذکور منتقل شده و در بازار توزیع شوند.

با هماهنگی مراجع قضایی، پلیس موفق به ضبط محموله‌های قاچاق و دستگیری قاچاقچیان شد. در این بازرسی، ۱۸ هزار عدد ماژیک، ۱۱ هزار و ۵۲۰ خودکار و بیش از ۵۰ هزار انواع نوشت افزار دیگر کشف شد که ارزش آنها بیش از یک و نیم میلیارد تومان است.

پایانی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ به شهروندان تاکید کرد که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت قاچاق یا احتکار، آن را به پلیس اطلاع دهند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *