پایگاه خبری هامپوئیل
0

باهنر : زندگی یک فرد چینی با یک دلار روزانه ادامه می‌یابد.

باهنر : زندگی یک فرد چینی با یک دلار روزانه ادامه می‌یابد.
بازدید 6

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: هر شهروند چین با روزی ۱ دلار زندگی می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی هامپوئیل، محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری، در بخشی از سخنرانی خود که منتشر شده، اظهار داشت: در چهل سال اخیر، تولید در کشور ما دو برابر افزایش یافته است، اما مصرف هفت برابر افزایش یافته است. وی به تأثیر این افزایش مصرف اشاره کرد و تاکید کرد که این امر نه تنها به گروه‌های اقتصادی قدرتمند مرتبط نشده، بلکه بخشی از این افزایش به گروه‌های متوسط و ضعیف نیز رسیده است.

باهنر اظهار داشت: در مورد اظهارنظرهایی که به شورای نگهبان ارائه شده است، باید از کلماتی همچون “عدم احراز صلاحیت” خودداری شود تا شرایط مبهمی ایجاد نشود. او به نتایج آخرین نظرسنجی‌ها اشاره کرد و افزود: حدود ۳۴ درصد از مردم در این نظرسنجی‌ها شرکت کرده‌اند.

سپس او به مقایسه اقتصاد چین با آمریکا پرداخت و اظهار کرد: چین در سال ۲۰۲۲، پس از پیش‌روی آمریکا، حجم صادرات خود را به میزان ۳ تریلیون دلار افزایش داده است که بیشتر از صادرات آمریکا بوده است.

وی افزود: “تنها یک ماه پیش با یکی از مقامات حزب کمونیست چین دیدار کردم و او ادعا کرد ما در کشور خود فقیر نداریم. من پرسیدم: خط فقر شما چقدر است؟ او گفت: دو دلار در روز، یعنی ماهیانه ۶۰ دلار، که معادل ۳ میلیون تومان می‌شود!”

همین چینی‌ها الان ۲۰ تریلیون دلار ذخیره ارزی دارند ولی هر شهروند چین با روزی ۱ دلار زندگی می‌کند!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده بیشتر