پایگاه خبری هامپوئیل
0

“زنگ آغاز شور و نشاط در مدارس: سال تحصیلی جدید آغاز شد”

"زنگ آغاز شور و نشاط در مدارس: سال تحصیلی جدید آغاز شد"
بازدید 19

بر اساس تازه ترین خبرهای رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور

به گزارش هامپوئیل، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرده که درخواست داشتند تا شروع سال تحصیلی برای دانش‌آموزان لزوماً از ابتدای مهر نباشد و مجلس نیز با این موضوع موافقت کرده است. میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی، درباره آخرین وضعیت کاهش ساعات کاری کارکنان دولت اظهار داشت که لایحه دولت این بود که ساعات کاری کارکنان را از ۴۴ ساعت به ۴۲ و نیم ساعت کاهش دهد. بر اساس اظهارات لطیفی، مطالعاتی در این خصوص انجام شده و با توجه به تجربه کرونا به این نتیجه رسیده‌اند که با کاهش ساعات کاری می‌توان بهره‌وری را حفظ و حتی افزایش داد.

همچنین آموزش و پرورش شهرستان سرخس اعلام کرده که به دلیل برودت دما و یخ‌زدگی معابر و صرفه‌جویی در مصرف گاز، مدارس ابتدایی این شهرستان امروز تعطیل است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرده که یکی از اهداف دولت این است که کارکنان دستگاه‌های اجرایی بتوانند بخشی از وقت خود را در کنار خانواده خود بگذرانند، بنابراین لایحه‌ای برای کاهش ساعات کاری کارکنان تهیه شده است.

به گفته لطیفی، در این لایحه تصمیم گرفته شده که در غیر از بخش ستادی دولت، ساعات کاری کارکنان در سایر بخش‌ها از شش روز در هفته به پنج روز تغییر کند. او افزوده است که این لایحه در کمیسیون اجتماعی نهایی شده و بین مجلس و دولت هیچ اختلافی وجود ندارد.

لطیفی همچنین درباره مزایای مادران شاغل با کودکان خردسال صحبت کرده و اظهار داشته که قانون جوانی جمعیت و سایر قوانین برای این گروه مادران مفید است. او افزوده که در این دولت، بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی صادر شده که به مادران کودکان اجازه می‌دهد از مهدکودک‌ها استفاده کنند.

در پایان، لطیفی امیدواری کرده که در اولین فرصت پس از بازگشایی مجلس این موضوع را پیگیری کند و آن را در کمیسیون اجتماعی نهایی کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *