پایگاه خبری هامپوئیل
0

حبس ۷ ساله برای یک نقد: تناقضی آشکار

حبس ۷ ساله برای یک نقد: تناقضی آشکار
بازدید 16

“چیوما اوکولی” به خاطر اظهارنظر با هفت سال حکم حبس مواجه شده است. این زن نیجریه ای صرفا بدین خاطر که گفته یک قوطی پوره گوجه فرنگی خیلی شیرین بوده با این حکم مجازات مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار بین‌المللی هامپوئیل، شرکت تولیدکننده قوطی پوره گوجه‌فرنگی ادعا کرده که اظهارنظر یک زن نیجریایی در فضای مجازی باعث وارد شدن آسیب زیادی به کسب و کار آن شرکت شده است. این زن کارآفرین و ۳۹ ساله است و در لاگوس، بزرگترین شهر نیجریه، سکونت دارد. او پس از اظهارنظر منفی در مورد محصول تولید شده توسط شرکت محصولات غذایی نیجریایی “اِریسکو فودز” تحت پیگرد قضایی قرار گرفته است. این اظهارنظر منفی را درباره شیرین بودن محصول مطرح کرده است. او از دنبال‌کنندگان خود در فیس‌بوک که ۱۸ هزار دنبال‌کننده دارد، خواسته تا نظرشان را در مورد پوره گوجه‌فرنگی شرکت اریسکو به اشتراک بگذارند.

یکی از نظردهندگان به نام “اوکولی” در پاسخ نوشته است: “از تخریب علیه محصول شرکت برادرم دست بردارید. اگر آن را دوست ندارید از محصول دیگری استفاده کنید یا با خدمات مشتریان شرکت تماس بگیرید.” اوکولی در پاسخ اظهارنظر نوشته است: “دیروز اولین باری بود که از آن محصول استفاده کردم و تماماً حاوی شکر بود.” این زن کارآفرین که اکنون چهارمین فرزندش را باردار است، در ماه سپتامبر هنگامی که در کلیسا بود، توسط افسران لباس شخصی پلیس ملی نیجریه بازداشت شد. اوکولی اعلام کرده که او را مجبور کردند تا ساعت‌ها روی پا بایستد و در طول روز پاهایش در آبی که از سقف بازداشتگاه چکه می‌کرد، غوطه ور بود. او ادعا می‌کند که روحیه‌اش به هم ریخته بود و در زمان بازداشت، به فکر فرزندانش بوده و وضعیت روحی او مختل شده بود.

اوکولی به دو جرم متهم شده است که جدی‌ترین آن‌ها ممکن است او را تا هفت سال به زندان محکوم کند. او به توطئه با دو فرد دیگر برای تحریک عمومی علیه محصولات اریسکو فودز با ارائه “اطلاعات نادرست” متهم شده است. او همچنین ممکن است بخواهد جریمه‌ای به مبلغ ۳۸۵۰ پوند را پرداخت کند.

در پاسخ به این موضوع، اوکولی تصمیم به اقدام قضایی علیه شرکت اریسکو و پلیس به دلیل رفتار بد آن‌ها با او گرفته است. “اریک اومئوفیا” مدیرعامل اریسکو فودز به دلیل رفتار تهدیدآمیزش علیه اوکولی در نیجریه مورد انتقاد قرار گرفته است. او درباره نبرد حقوقی جاری با اوکولی اظهار کرده که به جای این‌که به کسی اجازه دهد که وجهه او را که ۴۰ سال برای رشد و پیشرفت تلاش کرده خدشه دار کند، ترجیح می‌دهد بمیرد. این در حالی است که رفتار پلیس و شرکت اریسکو با اوکولی مورد انتقاد گروه‌های مختلف از جمله عفو بین‌الملل قرار گرفته و خ

واستار توقف ارعاب و آزار و اذیت اوکولی شده‌اند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *