پایگاه خبری هامپوئیل
0

هشدار هواشناسی: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج/ شناگران احتیاط کنند

هشدار هواشناسی: افزایش سرعت باد و ارتفاع موج/ شناگران احتیاط کنند
بازدید 7

سازمان هواشناسی با صدور یک هشدار از افزایش سرعت باد و ارتفاع موج خبر داد.

به گزارش خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، سازمان هواشناسی با انتشار یک هشدار، درباره افزایش سرعت باد و ارتفاع موج اطلاع رسانی کرد.

افزایش سرعت باد و ارتفاع موج: هشدار زرد از سازمان هواشناسی برای جنوب کشور

سازمان هواشناسی به افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع موج در آب‌های جنوب کشور هشدار داده و تاکید کرده است که در این شرایط جوی، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و خطر غرق شدن شناگران وجود دارد.

هشدار زرد برای سواحل استان های بوشهر و هرمزگان:

سازمان هواشناسی با انتشار هشدار زرد، اعلام کرده است که در روزهای پنج‌شنبه و جمعه، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های بوشهر و هرمزگان، در خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، افزایش شدید سرعت وزش باد (تا ۲۶ نات) و ارتفاع موج (تا ۱۸۰ سانتیمتر) پیش‌بینی می‌شود.

اختلالات در تردد و فعالیت های دریایی: هشدار سازمان هواشناسی

در این شرایط جوی، پیش‌بینی شده است که اختلال در تردد و فعالیت‌های دریایی، احتمال پاره شدن تورهای صیادی، خطر غرق شدن شناگرها، وارد شدن خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحل، و اختلال در فعالیت سکوهای نفتی باشد. سازمان هواشناسی همچنین توصیه می‌کند که فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی ممنوع گردد، تردد شناورهای سبک محدود شود، و تمهیدات لازم برای ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر اتخاذ شود.

هشدار زرد: آمادگی برای مواجهه با پدیده ای جوی باشدر

هشدار زرد به معنای احتمال وقوع یک پدیده جوی است که ممکن است منجر به اختلالاتی در سفرها و انجام کارهای روزمره شود. صدور این هشدار به منظور آگاهی مردم انجام می‌شود تا بتوانند برای مواجهه با این پدیده جوی، آمادگی لازم را داشته باشند. همچنین، مسئولان نیز از این هشدارها آگاه می‌شوند و در صورت لزوم، تمهیدات لازم برای مقابله با این شرایط را فراهم می‌آورند.

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *