پایگاه خبری هامپوئیل
0

خبر خوش برای مشمولان یارانه: افزایش یارانه برخی از افراد

خبر خوش برای مشمولان یارانه: افزایش یارانه برخی از افراد
بازدید 6

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش یارانه دهک یک تا هفت از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، در حاشیه افتتاح استخر شنای کارگران شهرستان شهرکرد، سید صولت مرتضوی در روز ۲۱ بهمن، به مناسبت ایام الله دهه فجر، اظهاراتی داشت. وی اعلام کرد: به منظور اطلاع‌رسانی از سلام گرم رئیس جمهور برای بهره‌برداری از پروژه‌هایی که با تلاش استاندار از منابع سفر دور اول به بهره‌برداری رسیدند، در استان چهارمحال و بختیاری حضور یافته‌ایم.

مرتضوی اظهار کرد: امروز بیش از ۶۶۰ پروژه با اعتباری بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسند، همچنین عملیات اجرایی تعداد قابل توجهی از پروژه‌های عمرانی در سطح استان آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: وعده‌های دولت به واقعیت پیوسته‌اند و در هر سفری که انجام می‌دهیم، شاهد بهره‌برداری از پروژه‌ها هستیم که از قبل در فهرست برنامه‌های سفر موجود بوده‌اند.

مرتضوی درباره حمایت از قشر آسیب‌پذیر در سال آینده، اظهار کرد: مجلس حقوق و دستمزد را برای کارکنانی که از منابع عمومی حقوق و دستمزد می‌گیرند، مشخص کرده است.

وی ادامه داد: در بخش بازنشستگان نیز علاوه بر افزایش ۲۰ درصدی، مقرر شده که ظرف سه سال بازنشستگان به حداقل ۹۰ درصد حقوق شاغلان برسند. ما و مجلس تلاش می‌کنیم تا منابع را تامین کرده و پرداخت‌ها را در سال ۱۴۰۳ انجام دهیم.

وی اظهار کرد: در زمینه حداقل حقوق و دستمزد، دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد و برخی از نمایندگان دولت و کارفرمایان معتقدند به مزد منطقه‌ای یا بخشی، یعنی تفاوت‌هایی بین صنایع باید وجود داشته باشد. این مسئله در کارگروه‌ها مورد بررسی قرار دارد و کمیته‌های زیرمجموعه شورای عالی کار نیز در حال بررسی است. امیدوارم با مشارکت شرکای اجتماعی، در زمان مناسب تصمیماتی را اعلام کنیم و حداقل حقوق و دستمزد کارگران را برای سال آینده اعلام کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پرداخت یارانه در سال آینده ادامه خواهد داشت و طرح فجرانه که از دهه فجر امسال آغاز شده است، تا ۱۷ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: مقدار یارانه دهک یک تا هفت از طریق کالابرگ از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است و شرط خرید ۲۰۰ هزار تومان حداقل برای سرانه نیز حذف شده است.

مرتضوی تأکید کرد: پرداخت یارانه به صورت وزنی انجام می‌شود، به این معنا که هر فردی هر مقداری از ۱۱ قلم کالا که مشمول یارانه است را خریداری کند، مبلغ متناسب با آن به او پرداخت می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *