پایگاه خبری هامپوئیل
0

یاری رساندن ایران به مردم مظلوم غزه: دومین کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه راهی شد

یاری رساندن ایران به مردم مظلوم غزه: دومین کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه راهی شد
بازدید 5

۱۰ هزار تن اقلام از سوی مردم ایران به هلال احمر برای کمک به مردم غزه اهدا شده که این میزان کمک مردمی به هلال احمر تاکنون سابقه نداشته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد که دو کشتی حاوی کمک‌های بشردوستانه از جمعیت هلال احمر به مقصد غزه ارسال شده‌اند.

دکتر پیر حسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال احمر، در این خصوص به رسانه ملی اظهاراتی داشت و گفت: “دو کشتی حاوی اقلام بشردوستانه از سوی مردم ایران به مردم غزه فرستاده شده‌اند. این کمک‌ها از سراسر کشور جمع‌آوری شده‌اند.”

وی ادامه داد: “هلال احمر کشورمان ماه قبل نیز یک کشتی را به مقصد غزه اعزام کرده بود. کشتی جدید نیز به تازگی از تنگه هرمز عبور کرده و محموله‌ای دیگر از کمک‌ها به زودی به مردم غزه تحویل داده خواهد شد. همچنین، کمک‌های بین‌المللی نیز با هماهنگی وزارت امور خارجه به مردم غزه ارسال می‌شود.”

ارسال دومین کشتی حامل کمک‌های بشردوستانه هلال‌احمر ایران به غزه

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان اعلام کرد که این محموله‌ها حاوی داروها، تجهیزات پزشکی، و اقلام زیستی از جمله پتو و چادر می‌باشند.

دکتر پیر حسین کولیوند، درباره این موضوع اظهار کرد: “این محموله‌ها با توجه به ارزیابی نیازمندی‌های مردم غزه به آن‌ها ارسال شده‌اند. یک محموله هوایی نیز از سوی هلال احمر به غزه فرستاده شده و این روند در آینده نیز ادامه خواهد داشت.”

وی افزود: “۱۰ هزار تن اقلام از سوی مردم ایران به هلال احمر اهدا شده که این حجم کمک مردمی بی‌سابقه است. مردم همچنان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های هلال احمر واریز کرده یا کمک‌های غیرنقدی را در اختیار همکاران هلال احمر در سراسر کشور قرار دهند.”

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *