پایگاه خبری هامپوئیل
0

تغییر حکم اعدام ۵۳ نفر به حبس: امیدی برای زندگی

تغییر حکم اعدام ۵۳ نفر به حبس: امیدی برای زندگی
بازدید 8

معاون قضایی قوه قضاییه جزئیاتی از عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی از سوی رهبر انقلاب به مناسبت فرارسیدن پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجب را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی هامپوئیل، حجت‌الاسلام رحیمی، معاون قضایی قوه قضاییه، جزئیات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی اعلام کرد که به مناسبت فرارسیدن پیروزی انقلاب اسلامی و اعیاد رجب، توسط رهبر انقلاب اعلام شده است.

رحیمی اظهار کرد: در این مرحله، از میان ۲ هزار و ۸۲۷ نفر که پرونده‌های آن‌ها در کمیسیون عفو و بخشودگی بررسی شده بود، ۹۹۶ نفر مشمول عفو و آزادی شده و ۸۳۱ نفر باقی‌مانده مشمول تخفیف مجازات شدند.

وی افزود: از این تعداد، ۵۳ نفر که مجازات قطعی آن‌ها اعدام بود، با تخفیف محکومیت به حبس تغییر یافته است.

رحیمی درباره محکومان دادگاه‌ها که مشمول عفو شده‌اند، اظهار کرد: ۲۱ نفر از آن‌ها محکومان ماده ۲۰ هستند که شرایط اولیه عفو را نداشته‌اند و رئیس قوه قضاییه عفو آن‌ها را درخواست کرده است.

وی اضافه کرد: محکومان ماده ۲۰ عمدتاً مجازات اعدام را داشتند. همچنین، ۲ هزار و ۳۸۰ مورد دیگر از محکومان دادگاه‌های دیگر بودند.

رحیمی اظهار کرد: ۶ نفر از محکومان سازمان قضایی نیروهای مسلح و ۳۶۷ نفر از محکومان سازمان تعزیرات حکومتی نیز مشمول عفو شده‌اند.

معاون قضایی قوه قضاییه افزود: از این میان، ۱۹۶ نفر محکومان زن، ۳۵ نفر اتباع بیگانه، ۳۴ نفر محکومان امنیتی و ۳ نفر زیر ۱۸ سال قرار دارند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *