پایگاه خبری هامپوئیل
0

چالش همیشگی تهران: آلودگی هوا، معضلی که پایانی ندارد

چالش همیشگی تهران: آلودگی هوا، معضلی که پایانی ندارد
بازدید 6

کیفیت هوای تهران امروز در وضعیت ناسالم قرار گرفت و این به این معنی است که آلودگی هوا دوباره به تهران برگشته است.

به گزارش از خبرنگار محیط زیست هامپوئیل، وضعیت کیفیت هوای پایتخت در تاریخ ۱۹ بهمن‌ماه، بر اساس اطلاعات اعلام شده توسط شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، نشان‌دهنده وجود شاخص آلاینده “ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون” با میانگین ۱۰۳ است. این افزایش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته که میانگین آلاینده ۸۳ بود، به تغییرات مهمی در کیفیت هوا اشاره دارد.

با توجه به شاخص کیفیت هوا (AQI) که به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود، کیفیت هوای پایتخت در حال حاضر در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد. این وضعیت به معنای وجود ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۱۰۳، که به طور غیر قابل انکار اثرات مخرب برای افراد حساس مانند افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی را نشان می‌دهد.

شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا را “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا را “قابل قبول (سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا را “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا را “ناسالم”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا را “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ هوا را “خطرناک” اعلام می‌کند.

با توجه به این شرایط، توصیه می‌شود که افراد گروه‌های حساس از فعالیت‌های فیزیکی در فضای باز خودداری کرده و از استفاده از ماسک‌های تنفسی بهره ببرند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *