پایگاه خبری هامپوئیل
0

گامی در جهت حل مشکل مسکن در تهران: ساخت ۳ شهرک جدید در اطراف پایتخت

گامی در جهت حل مشکل مسکن در تهران: ساخت ۳ شهرک جدید در اطراف پایتخت
بازدید 5

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از انجام مطالعات و شناسایی نقاط مناسب برای شهرک‌سازی در «خوارزمی» پاکدشت، «اعتمادیه» پرند و ملارد واقع در استان تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی هامپوئیل، «ارسلان مالکی» اعلام کرد که در طرح نهضت ملی مسکن، چندین روش برای تامین زمین تعریف شده است، از جمله شناسایی اراضی چسبیده به محدوده شهر و الحاق آنها به محدوده شهرها جهت احداث واحدهای مسکونی. او اعلام کرد که تاکنون ۵۰ نقطه شناسایی شده و بیش از ۲۳ نقطه در شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصویب شده است.

وی همچنین از شروع ساخت‌وساز در شهرک‌های یزد و قم به عنوان دو استانی که ساخت‌وساز در آن‌ها آغاز شده است، خبر داد.

همچنین اشاره کرد که مکان‌یابی ۲۷ نقطه ساحلی برای سکونت، سرمایه‌گذاری و اشتغال در سواحل جنوبی نیز در شورای‌عالی مسکن مصوب شده است.

در مورد صنعت شهرها، مالکی به تخصیص زمین برای ساخت بیش از ۱۱۰ هزار واحد مسکونی در صنعت شهرها اشاره کرد و اعلام کرد که در بخشی از آنها، کلنگ‌زنی و آماده‌سازی آغاز شده است.

او همچنین خبر داد که در تهران و شهرهای اطراف، تلاش می‌شود تا اراضی مناسب برای صنعت شهرها در اشتهارد تامین شود. این راهکار از جمله مهم‌ترین رویکردهای دولت در استفاده از مشارکت واحدهای تولیدی و صنعتی در تامین زمین برای کارکنان و کارگران آنها محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *