پایگاه خبری هامپوئیل
0

آیا حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ به ۲۵ میلیون تومان می‌رسد؟

آیا حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ به ۲۵ میلیون تومان می‌رسد؟
بازدید 8

در این مطلب به جزئیات افزایش حقوق کارگران و حداقل حقوق کارگران در سال 1403 پرداخته شده است.

چه میزان حقوق حداقل کارگران در سال 1403 است؟ جدول حقوق کارگران در سال 1403 و آخرین اطلاعات درباره افزایش حقوق کارگران در سال 1403 چیست؟ چقدر افزایش حقوق کارگران در سال 1403 است؟

چگونه حقوق کارگران افزایش پیدا می‌کند؟ چه درصدی افزایش حقوق کارگران را شاهد هستیم؟ چه درصدی به حقوق کارگران اضافه شده است؟ حداقل حقوق کارگران در سال 1403 چقدر خواهد بود؟ حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ چه میزان خواهد بود؟ حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ چقدر افزایش پیدا می‌کند؟

حداقل حقوق کارگران 1403 چقدر است؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، در جلسه شورای عالی کار، نماینده کارگران اعلام کرد که وزارت کار نامه هایی درخصوص برگزاری جلسات کمیته مزد ارسال کرده و تشکل های کارگری را به ارسال نماینده‌های خود به این کمیته دعوت کرده است. تمام تشکل‌ها نیز با پاسخ‌های مثبت، نماینده‌های خود را برای حضور در کمیته معرفی کرده‌اند.

درباره حداقل دستمزد، اعلام شد که این مقدار بر اساس خط فقر محاسبه نشده که به معنای ارزشیابی ارزشیابی برای مرگ و میر است، بلکه به توصیه‌های خط فقر نسبی استوار است. حداقل دستمزد برای کلان شهرها باید حداقل 25 میلیون تومان و برای شهرستان‌ها حداقل 20 میلیون تومان باشد.

در ادامه اظهارات نماینده کارگران، تاکید شد که انتظار می‌رود حداقل حقوق کارگران به این میزان افزایش یابد. در پاسخ به سوال آیا دولت آمادگی برای این افزایش را دارد؟، آمده است که دولت با هدف‌گذاری حدود 18 درصد افزایش حقوق کارگران در بودجه اقدامات خود را انجام داده است.

در جلسات شورای عالی کار با برگزاری جلسات و مذاکرات، در نهایت معمولاً درصدی از پیشنهادات بالاتر از آنچه در سال‌های گذشته اعلام شده، به عنوان افزایش حقوق کارگران اعلام می‌شود.

در ختام، نماینده کارگران افزود: ما باید به نیروی انسانی به عنوان سرمایه این کشور توجه کنیم و اگر به کارگران و نیروی کار خود دستمزد کافی پرداخت نکنیم، روند توسعه کشور دچار مشکل می‌شود. همچنین باید به هزینه‌های بیشتری در زمینه بزهکاری اجتماعی پرداخت شود. اگر میزان دستمزد مطابق با نرخ تورم باشد، دیگر نیازی به پرداخت یارانه نیست و تنها اقشار تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی باید یارانه دریافت کنند.

آیا حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۳ به ۲۵ میلیون تومان می‌رسد؟

افزایش حقوق کارگران 1403 چقدر است؟

مشخص نیست که افزایش حقوق کارگران در سال 1403 چقدر خواهد بود؛ تاکنون هیچ اطلاعاتی در این خصوص اعلام نشده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *