پایگاه خبری هامپوئیل
0

آمریکا به دنبال چه چیزی در عراق است؟

آمریکا به دنبال چه چیزی در عراق است؟
بازدید 5

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد جنگنده‌های آمریکایی چند ساعت پس از حملات به برخی پایگاه‌های امنیتی نیروهای الحشد الشعبی در غرب الانبار، به شکل گسترده‌ای بر فراز مناطق غربی عراق به پرواز درآمدند.

به گزارش خبرنگار بین الملل هامپوئیل، یک منبع امنیتی در استان الانبار اظهار کرد که جنگنده‌های آمریکایی چند ساعت پس از انجام حمله تروریستی به پایگاه‌های نیروهای الحشد الشعبی در منطقه‌های «السکک» و «عکاشات» در شهر القائم در غرب الانبار، به شکل گسترده در آسمان مناطق شهر «هیت» تا شهر «القائم» و به سمت عمق خاک سوریه پرواز کردند.

پروازهای انجام شده ممکن است مقدمه‌ای برای هدف قرار دادن پایگاه‌های امنیتی باشد. افسران امنیتی نیز در حرکت پیشگیرانه تعداد خود در بخش غربی استان را افزایش داده‌اند.

پس از حملات تجاوزآمیز آمریکا، ریاست جمهوری عراق تجاوزات آمریکا به خاک این کشور را محکوم کرده و آن را نقض حاکمیت عراق دانسته و اعلام کرده که این حملات به تهدیدات امنیتی و تشدید تنش‌ها منطقه انجامیده است.

این بیانیه تأکید دارد که حملات آمریکا باعث ضعف مذاکرات مداوم سازماندهی کار ائتلاف بین‌المللی در عراق می‌شود و منجر به بی‌ثباتی امنیتی و تهدید زندگی شهروندان می‌گردد.

ریاست جمهوری عراق برگزاری جلسه اضطراری با بلوک‌های سیاسی را جهت بررسی تحولات و عواقب آن ضروری دانسته است. این بیانیه به عنوان پاسخ به حمله سنتکام به پایگاه‌های عراقی اعلام شده است که به عنوان واکنش به حمله به پایگاه‌های آمریکایی انجام شده بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *