پایگاه خبری هامپوئیل
0

ترامپ از مصونیت سیاسی محروم شد.

ترامپ از مصونیت سیاسی محروم شد.
بازدید 10

ادعای مصونیت ترامپ در پرونده مداخله در انتخابات 2020 ریاست جمهوری آمریکا از سوی یک دادگاه استیناف رد شد.

به گزارش هامپوئیل، خبرنگار بین الملل، از فارس نقل قول کرده که قضات دادگاه استیناف واشنگتن در حین صدور حکمی اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، از مصونیت در پرونده مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ برخوردار نیست و باید محاکمه شود.

ان‌بی‌سی نیوز اعلام کرده که این حکم سلب مصونیت ترامپ به دادگاه اجازه می‌دهد تا او را به اتهام توطئه برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ تحت پیگرد قانونی قرار دهد. این موضوع ممکن است در روند نامزدی وی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا تأثیرگذار باشد.

با این حکم، دادگاه به ترامپ فرصت داده است تا تا دوشنبه هفته آینده نسبت به حکم صادر شده اعتراض کند. اگر ترامپ از این فرصت استفاده نکند، محاکمه‌اش ادامه خواهد یافت.

دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا در حکمی اظهار داشته است که هیچ مبنایی برای تصدیق ادعای مصونیت کامل ترامپ از تعقیب در برابر هر اقدامی که به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا مرتکب شده است، وجود ندارد.

تحت تأثیر این حکم، محاکمه ترامپ به دلیل نقشی که در جریان شورش ۶ ژانویه و تلاش برای رد نتایج انتخابات ۲۰۲۰ داشته، بدون مانع ادامه خواهد یافت.

وکلای ترامپ پیش‌تر در اظهاراتی انتقادی، حذف وی را اقدامی «ضد دموکراتیک» دانسته و تصمیم دادگاه کلرادو جهت سلب صلاحیت نامزدی وی را مورد انتقاد قرار داده بودند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *