پایگاه خبری هامپوئیل
0

زمان پرداخت معوقات شاغلان بازنشسته: ابهامات و چشم‌اندازها

زمان پرداخت معوقات شاغلان بازنشسته: ابهامات و چشم‌اندازها
بازدید 6

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پایان اسفند حقوق عقب مانده یک ماه دیگر را هم به نیروهای حق التدریس پرداخت کنیم؛ گفت: تلاش ما این است که تا پایان سال تحصیلی تمام معوقات نیروهای حق التدریس هم تسویه شود.

به گزارش هامپوئیل، معاون برنامه‌ریزی و توسعه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده است که تا پایان بهمن، معوقات حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیروهای حق التدریس پرداخت خواهد شد. او افزوده که دولت تا پایان سال تحصیلی قصد دارد که تمام معوقات نیروهای حق التدریس نیز تسویه شود. این اظهارات در خصوص مشکلات پرداخت حقوق و عیدی معلمان در سال جاری و نگرانی‌های مرتبط با آینده‌ی آنها ارائه شده است.

گزارشی از مهر نوشته است که در ماه آبان، علی فرهادی سخنگوی وزارت آموزش و پرورش وعده داده بود که پرداخت حق‌التدریس به معلمان هر دو ماه یکبار انجام خواهد شد؛ اما از ابتدا به نظر می‌رسید که تحقق این وعده به راحتی امکان‌پذیر نخواهد بود.

به تدریج به پایان سال نزدیک می‌شویم؛ بسیاری از کارشناسان معتقدند که همانند سال قبل، وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت حقوق و عیدی معلمان تحت فشار است. از یک سو انتظار می‌رود که حداقل دو پایه دستمزد عیدی به معلمان پرداخت شود و از سوی دیگر وعده شده است که این مبالغ از دوم اسفند به حساب آنان واریز خواهد شد.

مشکلات مرتبط با رتبه بندی همچنان حل نشده؛ دولت و وزارت آموزش و پرورش با تعداد بیش از انتظار معلمان با رتبه سه مواجه هستند؛ هرچند عدد دقیق این معلمان مشخص نیست اما بارها این موضوع مطرح شده که تعداد آنها بسیار بیشتر از پیش‌بینی ابتدایی است.

علی فرهادی در این هفته اعلام کرد که معوقات اضافه کار نیروهای شاغل و بازنشسته تا پایان بهمن پرداخت می‌شود، رغم تمام مشکلات و نگرانی‌ها.

تا پایان بهمن معوقات شاغلان بازنشسته پرداخت می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اعلام کرد: حدود ۳۴ هزار نیروی بازنشسته فعال در حال حاضر در حوزه آموزش و پرورش مشغول به کار هستند، و همچنین حدود ۸۴ هزار معلم شاغل نیز بیش از ساعات موظفی خود اضافه تدریس دارند. ما تلاش می‌کنیم تا پایان بهمن، دو ماه معوق حقوق همکاران را پرداخت کنیم.

فرهادی اظهار کرد که تا پایان اسفند، همچنان تلاش می‌کنیم حقوق عقب‌مانده یک ماه دیگر را نیز به نیروهای حق التدریس پرداخت کنیم. او افزود: هدف ما این است که تا پایان سال تحصیلی تمامی معوقات نیروهای حق التدریس نیز تسویه شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که مراحل لازم برای پرداخت حقوق نیروهای خرید خدمات انجام شده و بخشنامه پرداخت معوقات نیروهای خرید خدمات صادر شده است. تا پایان سال ۱۴۰۲، دو ماه از معوقات نیروهای خرید به آنان پرداخت خواهد شد و باقی معوقات نیز در سال آینده از طریق حساب موسسین آنها پرداخت می‌شود.

وزارت آموزش و پرورش تا پایان سال جاری تمام تلاش خود را برای پرداخت دو ماه معوق حقوق شاغلان، بازنشستگان و نیروهای حق التدریس به کار گرفته است. اما باید منتظر بمانیم و ببینیم که اجرای این وعده در ماه‌های پیش رو چه تحولاتی خواهد داشت، خصوصاً با توجه به مشکلات اجرایی در ابتدای سال که به برکناری یوسف نوری منجر شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *