پایگاه خبری هامپوئیل
0

ورق بازار بورس تهران بازگشت!/ شاخص کل به پایین افتاد

ورق بازار بورس تهران بازگشت!/ شاخص کل به پایین افتاد
بازدید 13

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، امروز ۱۰،۹۰۲ واحد کاهش یافت و در رقم ۲،۱۰۰،۱۸۰ واحد ایستاد.

با توجه به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ۱۰،۹۰۲ واحد کاهش یافت و به ۲،۱۰۰،۱۸۰ واحد رسید. این افت در حالی رخ داده است که روز گذشته بورس پس از سه روز منفی، سبز شده بود.

تحلیل‌ها نشان می‌دهد که بورس در حال حاضر بر روی حمایت ۲.۱ میلیون واحد قرار دارد و در صورت حفظ این محدوده، ممکن است رشدی را تجربه کند. تأثیر متغیرهای بیرونی مانند نرخ ارز و تنش‌های بین‌المللی نیز اثر مثبتی بر بازار سرمایه داشته است. آرامش نسبی در منطقه و کاهش تدریجی قیمت دلار از جمله عوامل مثبت بر بازار سرمایه هستند.

همچنین امروز شاخص هم‌وزن نیز ۸۸۲ واحد افت کرد و به ۷۳۶ هزار و ۶۴۵ واحد رسید. در حالی که روز گذشته این شاخص ۴۸۸۲ واحد رشد کرده بود. بیش از ۳۴۴ هزار معامله با ارزش ۴۷۴۴ میلیارد تومان در بورس انجام شد.

در فرابورس ایران نیز امروز ۷۳ واحد افت کرد و به عدد ۲۵ هزار و ۵۰۴ واحد رسید. تعداد معاملات فرابورس بیش از ۲۲۳ هزار فقره به ارزش ۲۱ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان بود. شرکت‌های وسپهر، خاور، مادیرا و فصبا بیشترین تأثیر منفی را داشتند، در حالی که نمادهای نخریس، فصبا، کرومیت و فنر از جمله پرتراکنش‌ترین نمادها بودند که به جز فنر، سایر نمادها با کاهش روبرو شدند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *