پایگاه خبری هامپوئیل
0

بورس در سایه ابهام: سهامداران در انتظار تصمیمات دولت

آخرین تحولات پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش:
بازدید 6

بازار بورس امروز با افت ۸۲۰۳ واحد مواجه شد و شاخص کل به دو میلیون و ۹۱ هزار واحد رسید.

طبق گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل ، این روند کج‌دار باقی‌مانده از اواخر دی‌ماه شروع شده است و به نظر می‌رسد که بورس هنوز هم تحت تأثیر متغیرهای بیرونی از جمله ریسک‌های غیراقتصادی قرار دارد. با این حال، برخی کارشناسان معتقدند که بسیاری از نمادهای بورسی در قیمت‌های جذابی قرار دارند و احتمال رشد بازار در اسفندماه وجود دارد.

در روز دوشنبه، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران به میزان ۸۲۰۳ واحد کاهش یافت و به عدد دو میلیون و ۹۱ هزار و ۹۰۰ واحد رسید. هم‌چنین، شاخص هم‌وزن نیز با افت ۵۰۱۷ واحد مواجه شد و در عدد ۷۳۴ هزار و ۷۹۶ واحد ایستاد.

در این روز، بیش از ۳۳۵ هزار معامله با ارزش ۳۸۵۲ میلیارد تومان در بورس انجام شد. شبندر، وبملت، شپنا و وغدیر بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. همچنین، سصفها، داتام، فاسمین و شبندر از نمادهای پرتراکنش بودند که همگی با افت قیمت مواجه شدند.

در فرابورس ایران نیز، در روز دوشنبه ۲۱۴ واحد کاهش پیدا کرد و به ۲۵ هزار و ۲۲۵ واحد رسید. در این روز، بیش از ۶۸۰ هزار معامله با ارزش بیش از ۳۰۵ هزار میلیارد تومان در فرابورس صورت گرفت. بپاس، شگویا، وسپهر و خاور از نمادهای تأثیرگذار بر شاخص کل فرابورس بودند که همگی با افت قیمت مواجه شدند. همچنین، فنر، کرومیت، فصبا و نخریس نیز به عنوان نمادهای پرتراکنش معرفی شدند که به جز کرومیت، سایر نمادها منفی به کار خود پایان دادند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *