پایگاه خبری هامپوئیل
0

جاده‌های آذربایجان شرقی، قربانی ۱۴ جان و ۳۲۸ مجروح در نوروز

جاده‌های آذربایجان شرقی، قربانی ۱۴ جان و ۳۲۸ مجروح در نوروز
بازدید 28

سرهنگ حبیب آبراهه، رییس پلیس راه آذربایجان‌شرقی، اعلام کردند که از زمان شروع اجرای طرح نوروزی پلیس راه تاکنون، ۱۴ نفر در تصادفات جاده‌ای در استان جان خود را از دست داده و ۳۲۸ نفر مصدوم شده‌اند.

در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایرنا، سرهنگ آبراهه افزودند: در طول ۱۲ روز گذشته از آغاز اجرای طرح نوروزی پلیس راه در استان، ۸۸۴ حادثه رانندگی در جاده‌های استان رخ داده که ۶۶۴ مورد آن باعث خسارت شده است.

وی ادامه داد: در این مدت، ۱۳ حادثه منجر به فوت ۱۴ نفر و ۲۰۷ حادثه دیگر که به جرح افراد انجامیده، باعث مصدومیت ۳۲۸ نفر شده است.

سرهنگ آبراهه بیان کرد: بیشترین حوادث در مسیرهای مرند – صوفیان، مراغه – هشترود و مسیرهای روستایی شهرستان سراب رخ داده است، و خستگی، خواب آلودگی، عدم تمرکز و تخطی از سرعت از جمله عوامل اصلی این حوادث بوده‌اند.

وی همچنین اعلام کرد که در این مدت، ۷۵۳ خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل شده‌اند به دلیل ارتکاب همزمان دو تخلف حادثه‌ساز، شامل سرعت و سبقت غیرمجاز.

آبراهه به رانندگان و مسافران نوروزی توصیه کرد: برای پیشگیری از وقوع هرگونه حادثه، با رانندگی با سرعت معقول، از رانندگی در حالت خستگی خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، از تاریخ ۲۴ اسفند ۱۴۰۲، طرح نوروزی پلیس راه آذربایجان شرقی به همراه سراسر کشور آغاز شده و تا پایان روز ۱۵ فروردین ماه امسال ادامه خواهد داشت.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *