پایگاه خبری هامپوئیل
0

جریان روحیه نشاط و شکوفایی در کتابخانه‌های عمومی کشور

جریان روحیه نشاط و شکوفایی در کتابخانه‌های عمومی کشور
بازدید 19

ماها، العداوی، نماینده دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی، در حین بازدید از کتابخانه تازه تأسیس استاد کریمی مراغه‌ای، از حضور روحیه نشاط و شکوفایی در کتابخانه‌های عمومی ایران تحسین و تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی، آقای العداوی، مدیر واحد ارتقای سلامت دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، که برای ارزیابی مراغه به عنوان شهر سالم در این شهرستان حضور دارد، در حین بازدید از کتابخانه عمومی استاد کریمی مراغه‌ای، با کتابداران و اعضای این کتابخانه گفتگو کرد و با خدمات کتابخانه‌های عمومی در ایران آشنا شد.

ماها العداوی با اظهار اینکه روحیه نشاط و شکوفایی در کتابخانه‌های عمومی ایران به چشم می‌خورد، افزود: یکی از ویژگی‌های حیاتی یک شهر سالم، داشتن جامعه‌ای مترابط با مشارکت فعال مردم و دولت است و کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز اجتماعی نقش مهمی در تحقق این هدف دارند.

این مراکز می‌توانند با میزبانی افرادی از کودکان تا سالمندان، زمینه‌ای مناسب برای دسترسی به منابع و تجارب گسترده را برای همگان فراهم سازند.

همچنین، اشاره شود که کتابخانه عمومی استاد کریمی در مراغه، با زیربنای ۴۰۰ متر مربع و با هزینه‌ی بیش از ۱۰ میلیارد ریال، توسط اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تجهیز و در دهه فجر ۱۴۰۲ افتتاح شد و به خدمت رسانی به مردم دوست‌دار فرهنگ مراغه پرداخت.جریان روحیه نشاط و شکوفایی در کتابخانه‌های عمومی کشور

جریان روحیه نشاط و شکوفایی در کتابخانه‌های عمومی کشور

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *