پایگاه خبری هامپوئیل
0

سقوط بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار: زنگ خطر برای سرمایه گذاران؟

سقوط بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار: زنگ خطر برای سرمایه گذاران؟
بازدید 16

بیت کوین در روز دوشنبه به بیش از ۵۰ هزار دلار افزایش یافته بود و به بالاترین رقم طی دو سال گذشته رسیده بود، اما حالا با یک کاهش ۰.۸ درصدی، تا ۴۸۳۷۲ دلار و ۸۹ سنت پایین آمده است.

به گزارش اقتصادآنلاین از تسنیم، گزارش تورم بالاتر از حد انتظار در آمریکا قیمت ارزهای مجازی را کاهش داده است.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بیت کوین در روز دوشنبه به بیش از ۵۰ هزار دلار افزایش یافته بود و به بالاترین رقم طی دو سال گذشته رسیده بود. اما حالا با یک کاهش ۰.۸ درصدی، تا ۴۸۳۷۲ دلار و ۸۹ سنت پایین آمده است.

کاهش قیمت بیت کوین پس از آن اتفاق افتاد که اداره آمار آمریکا افزایش بیش از حد انتظار شاخص قیمت مصرف‌کننده در ژانویه را گزارش داد. بدین ترتیب، سود اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه‌داری آمریکا هم بیش از ۱۰ واحد افزایش یافته و سرمایه‌های مخاطره‌آمیزی مانند ارزهای مجازی را تحت فشار قرار داده است.

بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش محسوب می‌شود و قیمت آن تحت تأثیر سیاست‌های پولی قرار دارد. ادامه سطح بالای تورم وجود در آمریکا باعث می‌شود که فدرال رزرو سیاست نرخ بالای تورم را همچنان پیگیری کند. به همین دلیل، تمایل به خرید سرمایه‌هایی مانند بیت کوین و طلا کاهش می‌یابد.

با این حال، برخی تحلیلگران اعتقاد دارند که روند افزایش قیمت بیت کوین علی‌رغم وقفه‌هایی که اتفاق افتاده، ادامه پیدا خواهد کرد.

اما ادامه تورم بالا باعث کاهش تمایل به خرید ارزهای مجازی از جمله بیت کوین به عنوان یک پشتوانه ایمن می‌شود و قیمت آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

قیمت بیت کوین در دهم نوامبر ۲۰۲۱ به اوجی بالغ بر ۶۸۹۸۲ دلار رسیده بود.

سرمایه‌گذاران امیدوارند که قیمت بیت کوین در حال حاضر بالاتر از ۴۸۶۰۰ دلار باقی بماند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *