پایگاه خبری هامپوئیل
0

پایان گرانی گوشت؟ عرضه گسترده گوشت منجمد گوسفندی با نرخ مصوب از فردا

پایان گرانی گوشت؟ عرضه گسترده گوشت منجمد گوسفندی با نرخ مصوب از فردا
بازدید 7

رئیس شورای تامین کنندگان دام از عرضه گسترده گوشت منجمد گوسفندی با نرخ مصوب ۲۳۰ هزار تومان از فردا در سطح کشور خبر داد.

منصور پوریان، رئیس شورای تامین کنندگان دام اعلام کرد: از اواسط هفته گذشته شروع به توزیع گسترده گوشت منجمد گوساله شده و از ابتدای اسفند هم توزیع گسترده گوشت منجمد گوسفند آغاز می‌شود.

وی اعلام کرد: قیمت هر کیلو گوشت منجمد گوساله وارداتی به ۲۸۵ هزار تومان و گوشت منجمد گوسفند به ۲۳۰ هزار تومان رسیده و با توجه به افزایش عرضه گوشت‌های وارداتی، قیمت در بازار داخلی کاهش یافته است. پوریان از توزیع روزانه ۲۵۰ تن گوشت گرم وارداتی و در برخی موارد حتی بیشتر از این مقدار خبر داد و افزود: به دلیل شرایط مساعد عرضه گوشت‌های وارداتی و تولید مناسب در فصول پاییز و زمستان، دام زنده به طور گسترده در بازار عرضه می‌شود که این امر منجر به کاهش تقاضا برای خرید بره نر در بازار شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام اظهار کرد: توزیع مستمر و روزانه گوشت گرم و منجمد وارداتی باعث کاهش کشتار گوساله‌ها در ماه دی شده و پیش بینی می‌شود که در اسفند نیز قیمت گوشت در بازار ادامه کاهشی داشته باشد.

وی همچنین به ذخیره‌سازی ۱۰ هزار تن گوشت منجمد در سردخانه‌ها اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، قبل از ماه رمضان و نوروز، ۴۰ هزار تن گوشت منجمد وارد کشور خواهد شد که این موضوع باعث نزدیک شدن قیمت گوشت داخلی به قیمت واقعی آن خواهد شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *