پایگاه خبری هامپوئیل
0

مبلغ عیدی بازنشستگان 1403 اعلام شد

مبلغ عیدی بازنشستگان 1403 اعلام شد
بازدید 7

در این مطلب به جزئیات زمان واریز و مبلغ عیدی بازنشستگان 1403 پرداخته شده است.

مبلغ عیدی بازنشستگان 1403 چقدر است؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، میزان عیدی بازنشستگان در سال 1403 به گونه‌ای است که بر اساس آخرین اطلاعات، این مبلغ برابر با یک ماه حقوق آنها معین شده است. مقدار عیدی و مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی، به ویژه با سابقه بیست ساله، عمدتاً در جلسه بهمن ماه هیات دولت مورد بررسی قرار می‌گیرد و مانند عیدی کارمندان دولت، تصویب و اعلام می‌شود.

با تصویب مصوبه هیات وزیران، میزان عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سال گذشته، به اندازه یک میلیون و هشتصد هزار تومان تعیین شده بود. این مبلغ، همراه با ۵۰۰ هزار تومان اضافه برای عائله‌مندی و ۲۰۰ هزار تومان به‌ازای هر فرزند تحت تکفل، به مقدار عیدی افزوده شد.

متاسفانه، میزان عیدی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ هنوز مشخص نشده است و پس از اعلام، اطلاع‌رسانی لازم در سایت دیجی سرگرمی انجام خواهد شد.

مبلغ عیدی بازنشستگان 1403 اعلام شد

مبلغ عیدی کارگران 1403 چقدر است؟

مقدار عیدی کارگران در سال 1403 بر اساس تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود. طبق این مصوبه که در سال 1370 تصویب شد، مبلغ عیدی کارگران برابر با دو برابر حداقل دریافتی کارگر در آخرین روزهای سال می باشد. واضح است که این مبلغ حداقلی برای عیدی کارگران است و می تواند به حداکثر سه برابر حداقل حقوق ماهانه کارگر افزایش یابد. به این ترتیب، عیدی حقوق کار حداقل برابر با دستمزد شصت روز کار اخیر و در حداکثر می‌تواند برابر با دستمزد نود روز کار اخیر باشد.

 

 

 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *