پایگاه خبری هامپوئیل
0

قدرت آتش ارتش با مدرن‌سازی گروه ۱۱ توپخانه افزایش یافت

قدرت آتش ارتش با مدرن‌سازی گروه ۱۱ توپخانه افزایش یافت
بازدید 20

مراغه – ایرنا: فرمانده گروه ۱۱ توپخانه ارتش جمهوری اسلامی، در یادداشتی به تجهیزات مدرن این گروه اشاره کرد و اظهار داشت: “روش‌های هدایت آتش به شکل سنتی را پشت سر گذاشته و اکنون با بهره‌گیری از سامانه‌های الکترونیکی، برنامه‌ریزی برای استقرار سامانه‌های شالوده‌شکن همچون هوش مصنوعی صورت می‌گیرد.”

سرتیپ دوم حاتم سیفی، معاون ستاد، در گفت‌وگویی با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که سامانه پهبادی به عنوان ابزاری برای مراقبت و نظارت در پادگان به کار گرفته می‌شود. وی افزود که حدود ۵۰ درصد از فعالیت‌های صورت گرفته در این پادگان به شکل رباتیک و با استفاده از فناوری‌های مدرن انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه گروه ۱۱ توپخانه پس از مجهز شدن به گلوله‌های هوشمند «بصیر» به موشک‌های نقطه زن هم مجهز شد، افزود: این گروه امروزه از نظر تجهیزات نظامی می‌تواند نقش مهمی در پشتیبانی نیروهای زمینی ایفا کند.

امیر سیفی همچنین به برخی از موفقیت‌های گروه مهندسی پادگان امام رضا (ع) هم اشاره و بیان کرد: کامیون آمیکو ۲۶۳۱ با کمی تغییر در داخل پادگان به توپکش تبدیل شد؛ ضمن توجه به اینکه این کامیون‌های نظامی باید از ۱۰ تا ۲۰ تن قدرت کشش داشته باشد.

با تأکید بر بهبود وضعیت توپکش محلی نسبت به نمونه‌های خارجی، اعلام شد که پادگان امام رضا (ع) و گروه ۱۱ توپخانه به خودروهای کشنده جدید تجهیز شده‌اند. این خودروها، برای اولین بار در منطقه شمال‌غرب کشور و در رژه روز ارتش فردا به نمایش درآمده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فرمانده موردنظر بیان کرد که خودروهای “کیان” که تولید شده‌اند توسط جهاد خودکفایی نیروی زمینی، نیز برای اولین بار در رژه نیروهای مسلح مراغه حضور خواهند داشت.

او اظهار کرد که رژه امسال با شکوه‌ترین شکل ممکن برگزار خواهد شد و وحدت نیروهای مسلح به‌عنوان یک نشانه مهم، در این مراسم به نمایش گذاشته خواهد شد. همچنین، تاکید شده که رژه نیروهای مسلح در مناطق شمال‌غربی کشور تنها در پنج شهر ارومیه، مهاباد، تبریز، مراغه و اردبیل برگزار خواهد شد.

فرمانده گروه ۱۱ توپخانه ارتش هم افزود که این رژه شامل حضور یگان‌های پیاده، انجام حرکات رزمی و ورزشی، رزم‌نوازی، رژه یگان تمثال شهدا و مانور یگان‌های موتوری از بخش‌های مختلف رژه نیروهای مسلح در مراغه خواهد بود.

همچنین، اعلام شد که در مراسم رژه امسال، توپ‌های خاص و قدیمی که با توجه به تهدیدهای امروزی تنظیم شده‌اند، نیز در مسیر رژه حضور خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، دهه ارتش از سالروز شهادت صیاد دلها در ۲۱ فروردین آغاز شد و در ۳۱ فروردین، مصادف با سالروز شهادت سپهبد محمدولی قرنی، خاتمه می‌یابد.

پادگان امام رضا (ع) هم برای این روزها برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است. از جمله این برنامه‌ها می‌توان به یادواره ۲ هزار و ۳۵ شهید پادگان امام رضا (ع)، محافل انس با قرآن برای کارکنان وظیفه و خانواده‌هایشان، و رژه نیروهای مسلح اشاره کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *