پایگاه خبری هامپوئیل
0

درگذشت ناگهانی بازیگر معروف “جیمز باند”؛ هالیوود در شوک

درگذشت ناگهانی بازیگر معروف "جیمز باند"؛ هالیوود در شوک
بازدید 9

«پاملا سالم» بازیگر فیلم جیمز باند در 80 سالگی در گذشت.

به گزارش هامپوئیل، پاملا سالم، بازیگر بریتانیایی که در نقش اصلی فیلم جنایی “سرقت بزرگ قطار” از “شان کانری” در سال ۱۹۷۸ به تصویر کشیده شد، در سال ۱۹۴۴ در هند متولد شد.

پاملا سالم تحصیلات خود را در دانشگاه هایدلبرگ آلمان و مدرسه مرکزی سلطنتی و درام در لندن فرا گرفت و سپس فعالیت هنری خود را در تئاترهای چسترفیلد و یورک آغاز کرد.

پاملا سالم در فیلم جیمز باند

فیلم “دیگر هرگز نگو هرگز”، یک اثر جاسوسی تولید شده در سال ۱۹۸۳ و کارگردانی شده توسط “اروین کرشنر”، بر پایه رمان “تاندربال” از مجموعه داستان های “جیمز باند” نوشته ایان فلمینگ، ساخته شده است. این فیلم با بودجه ۳۶ میلیون دلاری، موفق به فروش ۱۶۰ میلیون دلار در سراسر جهان شد.

پاملا سالم همچنین در سریال درام آمریکایی “بال غربی” در نقش نخست وزیر بریتانیا و در سریال “بخش فوریت های پزشکی” نیز به تصویر کشیده شده بود. او به دلیل نقش های علمی تخیلی در فیلم هایی چون “بلیک ۷”، “سه پایه ها” و “در هزارتو” نیز معروف است.

پاملا سالم در دهه ۱۹۹۰ به لس آنجلس نقل مکان کرد و سپس به میامی رفت. در سال ۲۰۲۰، در سریال “روبات های مرگ”، بخشی از مجموعه سریال های “دکتر هو”، در نقش توس در مقابل دکتر تام بیکر به تصویر کشیده شد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *