پایگاه خبری هامپوئیل
0

وام یارانه‌ای: شرایط و نحوه ثبت نام

وام یارانه‌ای: شرایط و نحوه ثبت نام
بازدید 9

– وام یارانه، یک نوع وام است که با استفاده از کارت یارانه به فرد اختصاص می‌یابد. دریافت این وام با شرایط آسانی ممکن است. در ادامه به جزئیات دریافت وام یارانه پرداخته‌ایم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی هامپوئیل، وام یارانه یکی از انواع وام است که با استفاده از کارت یارانه به فرد متقاضی اعطا می‌شود و با شرایط آسانی قابل دریافت است. در این راستا، انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در جلسه هیئت دولت به عملکرد صندوق ضمانت زنان سرپرست خانوار اشاره کرد.

وی اعلام کرد که این طرح از سال گذشته به اجرا درآمده و به استان‌ها نیز سهمیه اختصاص داده شده است. برخی از استان‌ها از سهمیه خود استفاده کرده‌اند و برخی دیگر هنوز برای استفاده از سهمیه ظرفیت دارند.

درباره نیاز به ضامن در صورت اخذ وام، خزعلی اظهار کرد که زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا پنج هستند و ضامن ندارند، دولت به عنوان ضامن آن‌ها می‌پردازد.

مبلغ تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان است و مراجعه به مدیرکل بانوان استان مربوطه برای ارسال اسامی به صندوق ضمانت زنان انجام می‌شود.

همچنین، طرح عید تا عید به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و تقارن آن با ماه رمضان آغاز شده و مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام فوری اعتباری برای خرید کالاهای مورد نیاز در نظر گرفته شده است. این وام بدون نیاز به وثیقه و ضامن قابل دریافت است و متقاضیان می‌توانند به سامانه مربوطه وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کنند.

بازپرداخت اقساط تا پایان پنجم اردیبهشت ماه سال آینده بدون هیچ سودی صورت می‌پذیرد و برای کالاهایی که نیاز به بازپرداخت بلندمدت دارند، می‌توان از اعتبار یکی از بانک‌ها استفاده کرده و اقساط را از حساب بانکی خود کسر کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *