پایگاه خبری هامپوئیل
0

سرسبزی بهاری در مراغه با کاشت ۷۰۰۰ نهال

سرسبزی بهاری در مراغه با کاشت ۷۰۰۰ نهال
بازدید 6

در هماهنگی با هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیر جهاد کشاورزی مراغه اعلام کرد که هفت هزار نهال مثمر و غیرمثمر آماده و در اختیار برخی از ارگان‌ها و ادارات شهرستان قرار گرفته است.

سعید خیراندیش“، در حاشیه آیین کاشت نهال در محوطه سپاه ناحیه مراغه، به خبرنگار ایرنا اعلام کرد که این نهال‌ها، شامل انواع صنوبر، بادام و سنجد می‌باشند و در مدارس، پادگان امام رضا (ع)، محوطه سپاه و برخی دیگر از فضاها کاشت می‌شوند.

او تأکید کرد که حفاظت از منابع طبیعی، به خصوص گیاهان، بسیار حیاتی است، زیرا به جذب سموم و گازهای سمی کمک می‌کند و همچنین به کنترل آب‌های سطحی کمک می‌کند. همچنین، اشاره کرد که اگر منابع طبیعی تخریب شوند، با کاهش آب‌های زیرزمینی و سطحی مواجه می‌شویم، که این موضوع می‌تواند به انقراض منابع غذایی خاک و جمع شدن رسوبات در پشت سدها منجر شود.

سرسبزی بهاری در مراغه با کاشت ۷۰۰۰ نهال

عدم برداشت گیاهان دارویی با ریشه

مدیر جهاد کشاورزی مراغه همچنین بیان کرد که برای تبیین اهمیت حفاظت از منابع طبیعی برای اقشار مختلف جامعه، به ویژه دانش‌آموزان، برنامه‌هایی طراحی شده است. همچنین، از اهالی منطقه خواست که با فرارسیدن فصل بهار، از برداشت غیراصولی گیاهان دارویی که می‌تواند منجر به انقراض آنها شود، خودداری کنند و این گیاهان را همراه با ریشه برداشت نکنند.

به گفته “خیراندیش”، گیاهان دارویی بیش از ۲۵ درصد از مواد اولیه داروهای تولیدی کشور را تشکیل می‌دهند و با توجه به از بین رفتن پوشش گیاهی در برخی مناطق از جمله سهند، حفاظت از این گیاهان امری ضروری است.

به گزارش ایرنا، در یک آیین، سه هزار اصله نهال توسط اداره منابع طبیعی شهرستان، با حضور گروه‌های جهادی، در محوطه سپاه این شهرستان کاشته شد.

سپاه مراغه طبق طرحی که توسط مقام معظم رهبری صادر شده است، در سال آینده، پنجاه هزار اصله نهال را در کشور کل غرس خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *